Archiwum wiadomości

Towarzyskie i Regionalne Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody 02.10.2018 08:19

29 września 2018 roku na parkurze szkoły w Benicach odbyły się Towarzyskie i Regionalne Zawody Jeździeckie w Skokach przez przeszkody.

Współorganizatorami byli ZSP w Benicach, Akademicki Ośrodek Jeździecki  Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Klub Jeździecki Caris Kamień Pomorski.
Pierwszy konkurs w najniższej klasie mini LL dokładności  (wysokość przeszkód 60 cm) przejechały 42 pary w tym  6 par z Klubu Jeździeckiego Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego ZUT w Szczecinie. Bez zrzutek (punktów karnych) i w normie czasu ukończyli Martyna Dąbkowska na klaczy Toskanina, Weronika Winiarska na Lukrze, Bartosz Trzęsiel na wałachu Francois Lulu, Kamila Fidos na Kalderiuszu, Maria Kazimierska na Toskaninie oraz Aneta Łuczkowska zdobywając 13 punktów karnych w tym jeden za przekroczenie normy czasu.

Kolejny konkurs z  przeszkodami o wysokości 80cm pokonało w klasie LL najwięcej par bo aż 51 w tym  5 par z Klubu Jeździeckiego AOJ ZUT w Szczecinie. Najlepiej zaprezentowała się  i bezbłędnie pokonała parkur Maria Kazimierska na klaczy Toskanina  zajmując 8 miejsce przekraczając normę czasu o 4 sekundy 31, tuż za nią uplasował się Bartosz Trzęsiel na koniu Francois Lulu przekraczając normę czasu o 4 sekundy 49. Kolejni nasi zawodnicy zajęli miejsca 14 Barbara Soroka na koniu Lukier (przekraczając normę o ponad 8 sekund), miejsce 29 Kamila Fidos na koniu Kalderiusz zdobywając 2 pkt karne i była 5 sekund przed normą czasu, miejsce 31 zajęła Małgorzata Łapińska z 2 pkt karnymi za zrzutkę i przekraczając normę czasu o 8 sekund.

Obydwa konkursy odbywały się przy bardzo licznie zgromadzonej publiczności.

Następnie odbył się konkurs klasy L dwufazowy wysokości przeszkód 100cm. Najlepiej parkur w Klasie L pokonała Maria Laskowska na koniu Vendetta, drugi był Marek Łatosz na Rivierze, trzecia Weronika Zielińska na Caretinie. Przeprowadzono również konkurs licencyjny. Licencję uzyskała Monika Trzybińska,, która uzyskała III klasę sportową i prawo do startów w konkursach klasy P.

Piątym konkursem była klasa P, gdzie zawodnicy mieli do pokonania osiem przeszkód o wysokości 110 cm. Pierwsze miejsce zajęła Beata Strzałkowska na koniu Kronos, drugie ta sama zawodniczka na klaczy Emotka, trzecie miejsce zdobyła Justyna Chruściewicz na koniu Riki-Mita.

Ostatnim konkursem, który zakończył się około godziny 17.30 był konkurs klasy N, do pokonania było 10 przeszkód o wysokości 120 cm. Klasyfikacja w ostatnim konkursie przedstawia się następująco 1) Joanna Chruściewicz (KJ Cavallo Szczecin) - Telco , 2) Beata Strzałkowska (KJ Cavallo Szczecin) - Kronos , 3) Beata Strzałkowska (KJ Cavallo Szczecin) - Emotka 4) Klaudia Śmigórska (KJ Caris Kamień Pomorski) - Belaton  5) Joanna Chruściewicz (KJ Cavallo Szczecin) - Larron's Son , 6) Maciej Sobótka (Jeździecki Klub Sportowy   Dobre Siodła ) - My Power Of Life Gt , 7) Joanna Chruściewicz (KJ Cavallo Szczecin) - Riki-Mita

Ogółem podczas sobotnich zawodów można było obejrzeć 144 przejazdy, w tym 68 zawodników na 67 koniach. Wszystkim zawodnikom, trenerom gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Zawody jeździeckie na stałe wpisały się do kalendarza imprez organizowanych na parkurze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach i są chętnie odwiedzane przez publiczność. Oprócz zmagań sportowych towarzyszą temu wydarzeniu atrakcje dla dzieci m.in.:  malowanie buziek czy rzut podkową, a wszystko w miłej i sympatycznej atmosferze stworzonej przez organizatorów i zawodników.

Każda impreza nie odbyłaby się gdyby nie wsparcie Firm i osób prywatnych. Szczególne podziękowania za wsparcie organizacji zawodów kierujemy do: