Uroczysta inauguracja "BiblioboXXa Partnerstwa Odra" 14.03.2017 14:32

Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi (ZUT) koordynuje lokalne działania związane z projektem "BiblioboXX Partnertwa Odra".

Projekt polega na przekształcaniu nieczynnych już budek telefonicznych w miejskie biblioteczki uliczne, zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.
W projekcie brali udział uczniowie i nauczyciele szkół technicznych z Polski i Niemiec, w tym także uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Szczecinie, dzięki którym budka została wyposażona w panel fotowoltaiczny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w uroczystej inauguracji - zaplanowanej w dniu 16 marca na godzinę 11.00 w Zespole Szkół nr 2 w Szczecinie, przy ul. Portowej 21.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie program artystyczny oraz spotkanie polsko – niemieckiej grupy liderów projektu (m. in. INBAK BERLIN), ekspertów oraz  nauczycieli.

Zapraszamy również do aktywnego korzystania z mobilnej biblioteczki (od 16.03-20.04 - przy ZS nr 2 w Szczecinie, od 21.04 do 21.05 - na Dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich).
Po ekspozycji na Zamku Biblioboxx rozpocznie wędrówkę po kolejnych miastach partnerskich, promując hasło "Książki łączą Europę".

Więcej informacji o projekcie i planowanym wydarzeniu na stronie Ośrodka Szkoleniowo-Badawczego w zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi.