Archiwum wiadomości

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie organizuje w dniach 24-25 listopada 2017 roku III Ogólnopolską Sesję Studenckich Kół Naukowych. 21.11.2017 10:36

Jest to zarazem IX Uczelniana Sesja Studenckich Kół Naukowych działających w ZUT.

Sesja rozpocznie się o godz. 8:30 na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ZUT przy ul. Słowackiego 17, w auli Auditorium Maximum (parter).

Prezentowane przez studentów prace będą oceniane przez Komisje Konkursowe. Sesja prowadzona będzie w 6. sekcjach tematycznych: sekcja architektury i budownictwa, sekcja chemiczna, sekcja ekonomiczna, sekcja roślinno - przyrodnicza, sekcja techniczna, sekcja zwierzęca. Wpłynęło 100 referatów. Ogłoszenie wyników i zamknięcie sesji przewidziano na godzinę 11:00, 25 listopada, również w auli Auditorium Maximum.

Celem konferencji jest prezentacja wyników badań prowadzonych przez studentów działających w Studenckich Kołach Naukowych oraz wymiana poglądów i doświadczeń między studentami w tym zakresie. W ZUT działa aktywnie 70 studenckich kół naukowych.

Przykładowe tematy referatów: Blokowisko – stopień społecznej akceptacji środowiska zamieszkania u progu trzeciego dziesięciolecia XXI wieku, O mój rozmarynie… czyli o składzie i właściwościach chemicznych osmarinus officinali, Ekonomia cyrkularna w meblarstwie, Czy odchudzanie = zdrowie? (…), Mobilna stacja monitorująca stan powietrza w otwartej przestrzeni, Kotowate w polskich ogrodach zoologicznych w latach 2005-2017.

Więcej informacji: dr Dawid Dawidowicz - pełnomocnik rektora ds. studenckiego ruchu naukowego, dawid.dawidowicz@zut.edu.pl.