Aktualności

20.01.2017 STYPENDIA RZĄDU FRANCUSKIEGO 2017/2018

Ambasada Francji oraz Instytut Francuski w Polsce rozpoczęły przyjmowanie kandydatur w ramach programu stypendiów rządu francuskiego (BGF) na rok akademicki 2017-2018.

Stypendia Rządu Francuskiego (BGF) finansują i ułatwiają pobyt we Francji wybitnym polskim studentom oraz naukowcom. Od blisko 55 lat, programy stypendialne przyczyniają się również do zwiększenia dynamiki wymian naukowych i akademickich między Francją i Polską. Każdego roku finansowanych jest ponad 400 miesięcy stypendiów.

Ambasada Francji w Polsce zarządza programami stypendialnymi, których prezentacja, warunki kwalifikowalności oraz aplikacji przedstawione zostały na stronie Instytutu Francuskiego w Polsce w rubryce Stypendia (http://www.institutfrancais.pl/pl/prezentacja).

Programy stypendialne umożliwiają polskim studentom sfinansowanie studiów we Francji na poziomie Master 2 (BGF Master 2gi rok) lub Podwójnego doktoratu (BGF Doctorat en cotutelle) realizowanego między Francją i Polską. Ambasada przyznaje również inne programy stypendialne pozwalające na sfinansowanie studiów na kierunkach artystycznych, zarządzania i administracji.

Wnioski o przyznanie stypendium Master 2 oraz Podwójnego doktoratu można składać do 5 marca 2017 roku.

Kontakt: Antonin Borgnon, Ambasada Francji w Polsce science.varsovie-amba@diplomatie.gouv.fr (Fr./Eng.)

Informacje o programach stypendialnych rządu francuskiego (BGF): http://www.institutfrancais.pl/pl/prezentacja

31.10.2016 VULCANUS IN JAPAN - nabór w ramach edycji 2017/2018

Program stypendialny Vulcanus in Japan ogłasza nabór na edycję 2017/2018. Zainteresowanych studentów, zarejestrowanych conajmniej na 4 roku studiów (1 rok studiów II stopnia) zapraszamy do zapoznania się z zasadami aplikacji.

Deadline: 20 stycznia 2017

Studenci, którzy chcą by aplikacja została przesłana przez ZUT w Szczecinie prosimy o złożenie kompletu dokumentów w Dziale Kształcenia – Sekcji Współpracy z Zagranicą (Rektorat ZUT, al. Piastów 18, pokój 10, email: international@zut.edu.pl) w terminie do 9 stycznia 2017.

Więcej informacji na stronie: http://www.eu-japan.eu/events/vulcanus-japan

27.03.2014

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie włączył się w kampanię informacyjną Ministerstwa Spraw Wewnętrznych "Rasizm. Walczę nie milczę", w ramach projektu Imigranci wobec przestępstw z nienawiści - czyli jak skutecznie dochodzić swoich praw.

Celem kampanii jest poinformowanie cudzoziemców - studentów ZUT, o obowiązującym w Polsce prawie w zakresie problematyki przestępstw z nienawiści, w tym przestępstw popełnianych na tle rasowym oraz jakie działania można podjąć w przypadku doświadczenia tego rodzaju zdarzeń.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej kampanii - Report Racism

Wkrótce na uczelni dostępne będą drukowane materiały informacyjne i ulotki o kampanii.