Szczegóły dotyczące miejsc i terminów sprawdzianu na kierunku projektowanie architektury wnętrz i otoczenia

PROJEKTOWANIE ARCHITEKTURY WNĘTRZ I OTOCZENIA

• TERMINY REJESTRACJI W INTERNETIOWYM SYSTEMIE REKRUTACJI - OD 22 MAJA (poniedziałek) DO 18 CZERWCA (niedziela) 2017 R.
  • DATA SPRAWDZIANU Z UMIEJĘTNOŚCI PLASTYCZNYCH - 23 CZERWCA (piątek) 2017 R. godzina  9:00
  • MIEJSCE PRZEPROWADZENIA SPRAWDZIANU - budynek Wydziału Budownictwa i Architektury Ul. Żołnierska 50 w Szczecinie
  • DATA OGŁOSZENIA WYNIKÓW SPRAWDZIANU Z UMIEJĘTNOŚCI PLASTYCZNYCH 26 CZERWCA (poniedziałek) 2017 R. godzina 12:00

KANDYDAT NA SPRAWDZIANIE Z UMIEJĘTNOŚCI PLASTYCZNYCH POWINIEN MIEĆ ZE SOBĄ

1. dowód osobisty lub paszport,
  2. potwierdzenie dokonania opłaty rekrutacyjnej (125 zł),
  3. ołówek miękki (2B-6B),
  4. ołówek średniej twardości (np. HB),
  5. czarna kredka,
  6. piórko lub/i pędzel do czarnego tuszu,
  7. gumka do ścierania-miękka,
  8. gumka do ścierania-średniej twardości
  9. linijka z podziałką,
  10. dwie ekierki,
  11. cyrkiel

ZAKRES SPRAWDZIANU

Zadanie 1. Sprawdzian umiejętności plastycznych (rysunek odręczny z natury) – czas trwania 120 minut.

• Postępowanie sprawdzające kandydata ma na celu określenie jego zdolności do wnikliwej i selektywnej obserwacji kompozycji przedmiotów w otoczeniu przez wykonanie rysunku  odręcznego z natury. Kandydat powinien ustalić właściwą skalę elementów składających się na układ przestrzenny, ich proporcje oraz wzajemne relacje.
  • Technika wykonania: miękki ołówek, czarna kredka, piórko lub pędzel przy użyciu czarnego tuszu oraz miękka gumka do ścierania (wyżej wymienione przybory powinny znajdować się w posiadaniu kandydata w zależności od jego uznania) na jasnym papierze pakowym o wymiarach 50 x 70 cm w (papier zapewniony przez Uczelnię).
  • Podział zadania: dwie części; w każdej z tych części relacje przestrzenne elementów układu mogą być odmienne.
  • Sposób wykonania: rysunek linearny (bez modelunku światłocieniowego) oraz w pełnej gamie tonów (modelunek światłocieniowy). Wyklucza się zamierzoną deformację i stylizację.

Zadanie 2. Sprawdzian wyobraźni przestrzennej – czas trwania 120 minut.

• Postępowanie sprawdzające kandydata ma na celu określenie jego zdolności do rozumienia i przedstawienia na rysunku trójwymiarowych obiektów o złożonej formie. Kandydat powinien trafnie odczytać kształt przestrzenny z rzutów prostokątnych (np. kartezjańskich) i rysunków aksonometrycznych.
  • Technika wykonania: ołówek średniej twardości, przybory geometryczne: ekierki,  linijka z podziałką, gumka średniej twardości (wyżej wymienione przybory powinny znajdować się w posiadaniu kandydata) na białym papierze formatu 29,7 x 42,0 cm (papier zapewniony przez Uczelnię). Podział zadania: jedna część,.Sposób wykonania: rysunek geometryczny, staranny, dokładny i jednoznaczny ze zróżnicowaniem widoczności krawędzi i pozostawieniem linii konstrukcji. Wyklucza się twórczą interpretację tematu.