Aktualności

Wyniki IX Międzywydziałowych Mistrzostw ZUT w Szachach 27.11.2018 13:06

W niedzielę 25 listopada w siedzibie KU AZS ZUT przy ul. Sikorskiego 31/32 zostały rozgrywane IX Międzywydziałowe Mistrzostwa ZUT w Szachach

W turnieju zagrało 22 zawodników, w tym 19 studentów, 2 doktorantów, 2 pracownik ZUT. O miano najlepszego wydziału walczyło sześć wydziałów: Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej (8 zawodników), Wydział Elektryczny (5 zawodników), Wydział Informatyki (4 zawodników), Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki (3 zawodników), Wydział Ekonomiczny (1 zawodnik) oraz  Wydział Budownictwa i Architektury (1 zawodnik).

Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.  Każdy zawodnik miał 10 min na rozegranie jednej partii oraz dodatkowo 5 sekund za każde wykonane posunięcie. Turniej sędziował sędzia klasy państwowej - Arkadiusz Korbal (prezes Klubu Szachowego Gryf Szczecin).

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył mgr inż. Krzysztof Sielicki – doktorant z WTiICh (Technologia Chemiczna, S3, rok 1), zdobywając 7 punktów. Drugie miejsce z dorobkiem 5 punktów zajął Szymon Pinkas – student z WBiA (Budownictwo, S1, rok 2). Trzecie miejsce z tą samą liczbą punktów zajął mgr inż. Adam Żywica pracownik (Katedra Elektrotechniki Teoretycznej i Informatyki), a zarazem doktorant (Elektrotechnika, S3, rok 4) WE. Szczegółowe wyniki można znaleźć w serwisie chessmanager.com.

W klasyfikacji wydziałowej zwyciężył Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej zdobywając 30,5 punktu.  Drugie miejsce zajął Wydział Elektryczny (26 pkt.), a trzecie Wydział Informatyki (16 pkt.). O kolejności wydziałów decydowała suma punktów uzyskanych w grze przez wszystkich zawodników reprezentujących dany wydział oraz punktów za uczestnictwo (wydział otrzymywał po jednym punkcie za każdego zawodnika, który rozegrał wszystkie rundy). KLASYFIKACJA WYDZIAŁOWA (PDF) (format:  pdf, rozmiar:  666 kB).

Fotorelację z Mistrzostw można znaleźć na stronie Klubu Uczelnianego AZS ZUT.

Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy oraz dziękujemy za aktywność. Mamy nadzieję, że za rok nie zabraknie reprezentacji pozostałych Wydziałów.