Informacje bieżące

Narzędzia bibliometryczne InCites i SciVal 19.01.2018 10:58

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wykupiło na 2018 rok licencję pilotażową na dostęp do narzędzi bibliometrycznych InCites i SciVal.
Umożliwiają one wizualizację osiągnięć instytucji naukowych, porównanie z innymi jednostkami, ocenę potencjalnych współpracowników oraz partnerów, a także analizowanie trendów w świecie nauki.
Stanowią również przydatne narzędzie dla autorów, którzy mogą nawiązać współpracę z naukowcami innych uczelni oraz wybrać odpowiednie źródło do publikacji wyników swoich badań.

  • SciVal analizuje dane zawarte w bazie Scopus. Użytkownik, który chce skorzystać z narzędzia, musi posiadać osobiste konto na serwerze wydawcy Elsevier. Może to być konto założone wcześniej w bazach Science Direct lub Scopus. Konto takie można także założyć na serwerze SciVal wybierając w menu opcję “Register Now”. Więcej na temat SciVal
  • InCites służy do analizy danych z baz Web of Science Core Collection, JCR i ESI.  Aby skorzystać z narzędzia, należy mieć osobiste konto na platformie Web of Science.  Więcej na temat InCites oraz o rejestracji