Informacje bieżące

Planowanie kariery naukowej 12.10.2018 14:25

Twoim celem jest międzynarodowa kariera naukowa? To świetnie się składa, ponieważ dzięki naszej pomocy możesz szybciej osiągnąć zakładane cele.

Coraz częściej kariera naukowa wiąże się z podejmowaniem nowych wyzwań i strategicznym planowania kolejnych kroków, które mają przyczynić się do uzyskania samodzielności badawczej.
W gąszczu możliwości stypendialnych, źródeł finansujących badania i innych możliwości nie zawsze jest się w stanie je wszystkie znaleźć i wykorzystać. W związku z tym RCIiTT wychodzi naprzeciw potrzebie naukowców i proponuje nową możliwość jaką jest pomoc w strategicznym planowaniu kariery naukowej.

Usługa ta skierowana jest do młodych naukowców (doktorantów i doktorów do 5 lat po uzyskaniu stopnia doktora) i jest bezpłatna. Ma ona sprzyjać rozwojowi naukowemu badaczy oraz tworzeniu inspirującego środowiska pracy na Uczelni. Młodzi badacze już od samego początku powinni podejmować świadome decyzje, obierać cele i realizować je, by w rezultacie dążyć do doskonałości naukowej.

Co zyskujesz korzystając z konsultacji strategicznego planowania kariery?

  • informację na temat czynności, jakie należy podjąć, aby w optymalnym czasie osiągnąć zakładany cel naukowy,
  • wsparcie konsultanta przy tworzeniu własnego planu kariery;
  • uświadomienie sobie posiadanych zasobów oraz słabości, nad którymi warto popracować,
  • uszeregowanie priorytetów w rozwoju naukowym,
  • szybsze osiągnięcie założonego celu.

Po konsultacji otrzymasz:

  • spis możliwości stypendialnych i grantowych, krajowych i zagranicznych dopasowanych do Twojego etapu kariery + możliwości, które można będzie wykorzystać w przyszłości,
  • harmonogram czasowy wybranych ofert, który będzie ułatwiał śledzenie postępów w karierze – wykres Gantt'a,
  • opiekę merytoryczną konsultanta, który będzie indywidualnie informował o nowych możliwościach i przypominał o terminach naboru do wybranych ofert stypendialnych.

Usługa, to co najmniej jedno spotkanie, na które trzeba zarezerwować około 1 – 1,5 godziny. Więcej informacji znajduje się na stronie RCIiTT. Zapraszamy do umawiania spotkań z p. Agatą Judzińską-Kłodawską, Tel. 91 449 41 53, e-mail: ajudzinska@zut.edu.pl