Informacje bieżące

Wykład dr Sandry Paszkiewicz 07.12.2018 11:20

W imieniu Zarządu Szczecińskiego Towarzystwa Naukowego zapraszam na na wykład dr Sandry Paszkiewicz, tegroczne laureatki medalu AMICUS SCIENTIAE ET VERITATIS (Przyjaciel Nauki i Prawdy) za wybitne osiągnięcia naukowe.

Tytuł wykładu Struktura nadcząsteczkowa oraz właściwości funkcjonalne hybrydowych nanokompozytów polimerowych otrzymanych metodą polimeryzacji in situ, odbędzie się 12 grudnia 2018(środa) o godz. 17.00 w siedzibie Szczecińskiego Towarzystwa Naukowego przy ul Wojska Polskiego 96. Wstęp wolny i otwarty dla wszystkich zaiteresowanych. Wykład wraz z dyskusją potrwa około godziny.

Krótki opis: Materiały polimerowe znajdują powszechne zastosowanie w otaczającym nas świecie niemal w każdej gałęzi przemysłu, od produkcji opakowań,  produkcji części maszyn, zbiorników chemicznych, protez ortopedycznych, wykładzin i wielu innych. Jednakże rosnące potrzeby rynku dotyczące tworzyw wysokiej jakości oraz nowych zastosowań materiałów polimerowych niosą za sobą konieczność zaproponowania innowacyjnych rozwiązań lub modyfikacji wytwarzanych już materiałów, w tym kompozytów polimerowych. Obecnie duże zainteresowanie badawcze skupia się na nanokompozytach polimerowych, w których w osnowie polimerowej rozmieszczane są nanocząstki o przynajmniej jednym wymiarze mniejszym od 100nm. Dlatego też, w trakcie prezentacji zostanie omówione czy i w jaki sposób różnego rodzaju nanocząstki oraz ich wzajemne ułożenie wpływają na strukturę oraz właściwości użytkowe nanokompozytów polimerowych z ich udziałem.

Notka biograficzna o prelegentce:

dr inż. Sandra Paszkiewicz - adiunkt w Instytucie Inżynierii Materiałowej ZUT. Absolwentka Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej (studia jednolite magisterskie) oraz Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki (studia inżynierskie), tytuł doktora nt. uzyskała w dyscyplinie inżynieria materiałowa w 2014 roku na WIMiM, ZUT. W latach 2012-2016 odbyła staże naukowo-badawcze m.in. w Instytucie Struktury Materii w Madrycie, Hiszpania (2012), Instytucie Politechnicznych na Uniwersytecie w Nowym Jorku, USA (2013), Instytucie Naukowym Weizmana, Rehovot, Izrael (2014), Uniwersytecie w Strasburgu, Francja (2016). Jest współautorką ponad 40 publikacji naukowych oraz czterech zgłoszeń patentowych krajowych oraz jednego patentu europejskiego. Ponadto jej zainteresowania obejmują literaturę, muzykę oraz sport – posiada czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu, sporcie który nadal uprawia, i w którym zdobyła liczne medale na imprezach polskich (wielokrotna medalistka mistrzostw polski) oraz zagranicznych (Mistrzyni Świata w Grapplingu w 2014r.)