70 lat Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT 13.09.2017 13:31

15 i 16 września odbędą się główne uroczystości związane z obchodami jubileuszu 70. lecia Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

16 września o godzinie 8.00 w Bazylice Archikatedralnej odprawiona zostanie msza święta w intencji pracowników i absolwentów WTiICh.

Absolwentom roczników 2016 i 2017 wręczone zostaną dyplomy (Centrum Dydaktyczno-Badawcze Nanotechnologii) zaś wieczorem, również w drugim dniu uroczystości odbędzie się bal.

Główna uroczystość, gala jubileuszowa, rozpocznie się 16 września  o godzinie 10.00 w budynku Nowej Chemii (al. Piastów 42) W programie szczególną uwagę zwracają wystąpienia przybliżające historię Wydziału (prof. prof. Rafał Rakoczy i Jacek Soroka) O „Mariażu chemii i przemysłu” mówić będzie Jacek Piechota, prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Wykład wygłosi również przedstawiciel Grupy Azoty. Organizatorzy zaplanowali też wizyty w instytutach i katedrach Wydziału i zwiedzanie wystaw towarzyszących obchodom.

Informacje: dr hab inż. Agata Markowska-Szczupak
tel . kom. 603 75 96 39 oraz wtiich70.zut.edu.pl