Belgrade School of Architecture - Visions for Szczecin and Poznań 18.10.2016 12:20

W piątek 21 października 2016 r. w Galeria Architektów Forma odbędzie się wernisaż wystawy opracowanej przez Wydział Architektury Uniwersytetu Belgradzkiego, pt.: „Belgrade School of Architecture – Visions for Szczecin and Poznań”

Wystawa towarzyszy obchodom Jubileuszu 70-lecia Wydziału Budownictwa i Architektury. Jest również elementem prologu do tegorocznego Westivalu Sztuka Architektury, organizowanego przez szczeciński oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Tematyka wystawy jest szczególnie aktualna dla Szczecina. Kluczową częścią są wizje urbanistyczne profesorów i studentów z Wydziału Architektury Uniwersytetu Belgradzkiego na zagospodarowanie Łasztowni, Wyspy Grodzkiej, Kępy Parnickiej, a także rejonów Dąbia i śródmieścia. Pierwsza część ekspozycji obejmuje projekty opracowane w ramach Międzynarodowych Plenerów Architektonicznych organizowanych przez SARP pod auspicjami EUROSAG w latach 90. i na przełomie 21. wieku. Autorzy to m.in. profesorowie Dimitrije Mladenovic, Petar Arsic, Vladan Djokic i Zoran Djukanovic. Druga część to: projekty studentów z Belgradu opracowane pod kierunkiem prof. Petara Arsica w latach 2014-2015, dotyczące szczecińskiego Międzyodrza. Trzecia część ekspozycji obejmuje projekty dotyczące miasta Poznań, wykonane w ostatnich latach pod kierunkiem prof. Vladana Djokica.

Oficjalna strona wydarzenia