Druga edycja konkursu PING rozstrzygnięta 15.04.2014 11:55

12 kwietnia 2014 roku na Wydziale Informatyki ZUT w Szczecinie odbył się finał drugiej edycji ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego PING. Finał konkursu został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Szczecin.

Do finału konkursu zakwalifikowało się 40 uczestników reprezentujących aż 14 województw Polski, którzy w finale zmierzyli się z pytaniami teoretycznymi i zadaniami programistycznymi.

Tytuł laureata otrzymało 9 finalistów:

• Adrian Nowakowski, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Skierniewicach,
  • Damian Łączak, uczeń Zespołu Szkół Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy,
  • Aleksander Znaniecki, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej,
  • Artur Grochowski, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Pile,
  • Kacper Obrzut, uczeń Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu,
  • Piotr Jaroszewski, uczeń Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu,
  • Mateusz Nowicki, uczeń Zespołu Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu,
  • Filip Kordus, uczeń VI-go Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy,
  • Tomasz Ancukiewicz, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej.

Laureaci Konkursu PING, zgodnie z Uchwałą Nr 133 Senatu ZUT, uzyskują maksymalną liczbę punktów  w procesie rekrutacji i plasowani są na pierwszych miejscach list kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na Wydział Informatyki ZUT.

Ponadto, wyróżniono dwóch nauczycieli, których podopieczni stanowili najliczniejsze grupy finalistów: są to p. Marek Braun z Zespołu Szkół Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy (6 finalistów) oraz p. Sebastian Woźniak z Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu (5 finalistów).

Jednocześnie dziękujemy wszystkim sponsorom, których wsparcie sprawiło, że finał naszego konkursu zyskał godną i okazałą oprawę – są to:  Brigents - fundator nagrody głównej w postaci monitora LG 22EN33S, ComAngle, Consileon Polska, criticue.com, home.pl, nbip.pl, Technopark Pomerania.

Współorganizatorem finału było Stowarzyszenie Przyjaciół Wydziału Informatyki. Pobyt naszych gości na Wydziale Informatyki ZUT urozmaiciła krótka przejażdżka autokarowa po Szczecinie połączona z wizytą w firmie home.pl.

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

Galeria z finału konkursu PING: www.wiping.pl/2014/04/408/

Z finalistami rozmawiał Jarosław Dalecki: PING 2014.mp3  (format:  mp3, rozmiar:  15,40 MB)