Gala TopMinds 01.08.2017 11:23

W dniu 7 lipca 2017 r. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbyła się się Gala programu mentoringowo-szkoleniowego TopMinds, a także koncert laureata, Dominika Gooda, mentorowanego dra inż. Piotra Sulikowskiego z Wydziału Informatyki. Organizatorami wydarzeń byli Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta oraz Stowarzyszenie Top 500 Innovators. Celem programu jest odkrywanie i kształtowanie młodych talentów oraz pomoc w ich rozwoju zawodowym i osobistym poprzez mentoring indywidualny, networking i spotkania grupowe w formie szkoleniowo-warsztatowej. Do programu drogą konkursu dostało się 40 niezwykle uzdolnionych młodych ludzi wybranych spośród 400 aplikujących. Partnerami programu jest m.in. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie.
Podopieczny dra inż. Piotra Sulikowskiego, Dominik Good, przebył spektakularną drogę rozwoju w programie. To odkrycie wokalne, naturalny, nie szkolony wcześniej talent. Piotr zaprosił do udziału w konsultacjach z Dominikiem kilkanaście osób i firm, wśród nich kilku znanych wokalistów, trenerów emisji głosu, prawnika-eksperta od prawa autorskiego, studio nagraniowe i wokalne, a także doświadczonego kompozytora muzyki rozrywkowej i songwritera. Podczas sesji z kompozytorem okazało się, że Dominik Good ma nie tylko talent wokalny, ale także niesamowity potencjał twórczy. Prapremiera jednej z autorskich piosenek Dominika odbyła się podczas Gali w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego (wkrótce ukaże się na kanale Youtube). Tego samego dnia w Warszawie Dominik Good dał swój pierwszy koncert.
Sukcesy, jakie odnoszą lauraci TopMinds dzięki determinacji, pracowitości i otwartości na wyzwania pod kierunkiem doświadczonych mentorów, m.in. z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, są dowodem na to, że potencjał odkrywania i spełniania marzeń młodych talentów w programie TopMinds jest olbrzymi. Mentorzy planują dalej wspierać działania najbardziej aktywnych laureatów pierwszej edycji, a także rozpoczynają już przygotowania do kolejnej – rekrutacja studentów i doktorantów na przełomie 2017/2018 r. Dr inż. Piotr Sulikowski jest jednym z inicjatorów i organizatorów programu.