Informacja o testowym dostępie do nowej bazy Journal and Highly Cited Research (JHCD) na platformie Web of Science dla polskich instytucji akademickich i naukowych 05.09.2014 12:08

Uprzejmie informujemy, że firma Thomson Reuters zaoferowała bezpłatny dostęp testowy do kompleksowego produktu Journal and Highly Cited Research (JHCD) w ramach nowej platformy Web of Science. JHCD obejmuje dotychczasową bazę Essential Science Indicators oraz nową werjsę bazy Journal Citations Reports, unowocześnioną m.in. o: interaktywne wizualizacje, zwiększone możliwości porównań, ułatwioną nawigację i dostęp do historycznych wskaźników.

ESSENTIAL SCIENCE INDICATORS
Essential Science IndicatorsSM pozwala zidentyfikować osoby, instytucje, prace, publikacje i kraje wywierające wpływ na daną dziedzinę nauki oraz może być źródłem analitycznym dla decydentów, administratorów, analityków oraz specjalistów ds. informacji pracujących w agencjach rządowych, na uczelniach, wydawnictwach i fundacjach.

JOURNAL CITATIONS REPORTS
Journal Citation Reports® oferuje narzędzia do oceny międzynarodowych czasopism naukowych za pomocą dających się obliczyć, statystycznych informacji opartych o częstotliwość cytowania, pomaga zmierzyć wpływ badań na szczeblu czasopisma naukowego oraz pokazuje związek pomiędzy czasopismem cytującym i cytowanym.

Firma Thomson Reuters ma nadzieję, że powyższa propozycja stanie się istotnym wsparciem w prowadzonych procesach analizy i oceny literatury naukowej, trendów w nauce, czy efektywności działalności badawczej. Uruchomienie testu, który potrwa 4 tygodnie, jest planowane na 15 września br. Testowi będą towarzyszyły seminaria internetowe i szkolenia, na które zostaną zaproszeni wszyscy uczestnicy. Ze względów technicznych dostęp testowy będzie dostępem indywidualnym (nie może zostać uruchomiony automatycznie dla wszystkich użytkowników licencji krajowej WoS). Osoby zainteresowane skorzystaniem z dostępu testowego do JHCD prosimy o kierowanie zgłoszeń (imię, nazwisko, e-mail i afiliacja) do Pani Marty Hallay-Suszek pod adres e-mail: M.Hallay-Suszek@icm.edu.pl

Informacja ze strony ICM