Już niedługo start Samsung LABO na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie 03.09.2014 13:22

Za miesiąc, wraz z inauguracją roku akademickiego na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym, rozpoczną się zajęcia w ramach projektu Samsung LABO, kursu dokształcającego w zakresie najnowocześniejszych technologii i biznesu. Samsung Electronics Polska do pilotażowej edycji programu, zaprosił pięćdziesięciu utalentowanych studentów ZUT-u, którzy będą odkrywać i rozwijać swoje talenty.

Samsung LABO to odpowiedź na wskazywany cały czas przez ekspertów popyt na wykwalifikowanych pracowników dziedzin STEM, który zdecydowanie przewyższa podaż na rynku pracy. Jak ujawniają badania, branże science, technology, engineering, mathematics (nauki ścisłe, technologia, inżynieria, matematyka), w przeciągu najbliższych lat, staną się bazą dla zawodów przyszłości. Wpisując się w tę tendencję, inicjatywa Samsung zakłada aktywizację zawodową studentów ostatniego roku kierunków technicznych. Ci, którzy wezmą udział w programie Samsung LABO, będą mieli okazję rozwinąć swoje kompetencje zarówno w zakresie tworzenia aplikacji mobilnych, ale także otwarcia i prowadzenia własnego biznesu. Samsung wraz z ZUT stworzą uczestnikom bardzo komfortowe warunki do nauki. Dedykowane laboratorium, wyposażone w 12 stacji roboczych, monitory, telewizory oraz cały osprzęt konieczny do kompleksowego tworzenia i testowania rozwiązań na platformach Android, SmartTV i Tizen, wraz z dodatkowo wydzielonym miejscem wypoczynku, umożliwi wygodną i efektywną pracę nad własnymi projektami nawet po zakończeniu zajęć.

Bardzo cieszymy się z nadchodzącej współpracy z władzami miasta Szczecina, władzami Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, a co najważniejsze – ze studentami, których chęć zaangażowania się w projekt przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Wierzymy, że zajęcia w ramach projektu Samsung LABO przyczynią się do rozwinięcia pełnego potencjału dziedzin STEM drzemiącego w młodych ludziach pochodzących z województwa zachodniopomorskiego. – mówi Blanka Fijołek, Senior CSR & Sponsorship Manager Samsung Electronics Polska.

Ukończenie zajęć w Samsung LABO to nie tylko szansa dla studentów na zdobycie certyfikatu ukończenia kursu, firmowanego przez jedną z najbardziej innowacyjnych firm na świecie. Jest to również możliwość dalszego rozwijania swoich pomysłów w ramach programu inkubacji przedsiębiorstw w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT, szansa otrzymania grantu w wysokości 1000 euro na rozwój własnego pomysłu biznesowego, a nawet praktyki w Centrum R&D Samsung w Poznaniu.

Jeszcze w tym roku planowane jest także rozwinięcie inicjatywy Samsung LABO o kolejne grupy młodych ludzi. Wykształcić swoje kompetencje będą też mogli uczniowie szkół zawodowych z województwa wielkopolskiego. Na razie jednak projekt jest w fazie rozwoju.

O Samsung Electronics

Samsung Electronics Co., Ltd. zajmuje pozycję światowego lidera w dziedzinie technologii. Liczne odkrycia i nowatorskie rozwiązania firmy rewolucjonizują świat nowych urządzeń i otwierają przed ludźmi na całym świecie nieznane dotąd możliwości. Spółka zatrudnia 286 000 pracowników w 80 krajach, a jej roczne obroty wynoszą 216,7 mld USD. Więcej informacji znajduje się pod adresem www.samsung.pl .

O Zachodniopomorskim Uniwersytecie technologicznym w Szczecinie

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, utworzony decyzją Sejmu RP w dniu 1 stycznia 2009 r., przejął dziedzictwo dwóch uczelni tworzących podwaliny szkolnictwa wyższego na Pomorzu Zachodnim - Politechniki Szczecińskiej, najstarszej uczelni Szczecina (rok utworzenia 1946) i Akademii Rolniczej (rok utworzenia 1954). Uczelnia posiada 10 wydziałów, kilkanaście jednostek międzywydziałowych, około 13 tys. studentów. Oferuje kierunki, techniczne, technologiczne, przyrodnicze i ekonomiczne.

Dodatkowych informacji udzielają:

Olaf Krynicki

PR Manager

Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.

ul. Marynarska 15

o.krynicki@samsung.com