Licealista w świecie nauki 28.11.2014 13:57

Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt  wspólnie z Biurem Promocji oraz zaprzyjaźnionymi jednostkami naukowymi  ZUT w Szczecinie: Instytutem Polimerów (WTiICh) oraz Katedrą Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin (WKŚiR) zapraszają na kolejną edycję projektu "Licealista w świecie nauki". Jest to bezpłatny Program Rozwojowy skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, polegający na przeprowadzeniu cyklu warsztatów laboratoryjnych, których efektem jest uzyskanie, a następnie zaprezentowanie przez uczniów wyników swoich badań naukowych.

W tym roku zgłosiło się już ponad 260 uczniów z 11 szkół ze Szczecina i okolic.

Licealiści mają do wyboru jeden z zaproponowanych tematów:

1. Rozmnażanie roślin w kulturach in vitro i ich praktyczne wykorzystanie
  2. Pasożyt – wróg, czy przyjaciel, czyli praktyczne aspekty układu pasożyt-żywiciel
  3. Komórki rozrodcze - komórki wyjątkowe
  4. Mikroorganizmy wokół nas
  5. Czy rządzą nami geny?
  6. Od fizjologii do patologii
  7. Biomateriały dla lepszego życia (sztuczne serce)
  8. Krew darem życia
  9. Świnia jako zwierzę modelowe w profilaktyce miażdżycy u ludzi
  10. DNA - ewolucja życia

Projekt "Licealista w świecie nauki" został objęty patronatem Urzędu Miasta Szczecin.

Spotkanie inauguracyjne podczas którego zostaną wręczone symboliczne indeksy odbędzie się dnia 5 grudnia 2014 roku (piątek) w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii ZUT w Szczecinie, przy al. Piastów 45 o godzinie 10.00.

Więcej informacji można uzyskać u Pana dr hab. inż. Arkadiusz Termana, arkadiusz.terman@zut.edu.pl lub pod numerem telefonu 91 449 6787.