MIĘDZYNARODOWY SUKCES – SREBRNY MEDAL NA TARGACH WYNALAZCZOŚCI W GENEWIE! 19.04.2013 08:56

W dniach 10-14 kwietnia 2013 r. odbyły się 41 Międzynarodowe Targi Wynalazczości w Genewie. Wystawa w Genewie wraz z wystawą w Brukseli jest najbardziej prestiżową i największą wystawą wynalazków w Europie. Impreza zgromadziła twórców z ponad 40 krajów z całego świata, którzy zaprezentowali prawie 1000 wynalazków. Wśród nich zostały zaprezentowane rozwiązania opracowane na naszej uczelni, w Zakładzie Biomateriałów i Technologii Mikrobiologicznych Instytutu Polimerów, Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej.

Komisja Konkursowa nagrodziła srebrnym medalem cykl rozwiązań pt. „Telecheliczny makromer, sposób wytwarzania telechelicznego makromeru i kompozycja wytworzona na bazie telechelicznego makromeru” oraz „Zastosowanie kompozycji wytworzonej na bazie telechelicznego makromeru i fotoinicjatora do wytwarzania implantu przepuklinowego”, opracowanych w ramach realizacji projektu badawczego finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w latach 2009-2011 oraz pracy doktorskiej Pana mgr inż. Jędrzeja Skrobota pod kierunkiem prof. dr hab. inż. Mirosławy El Fray (współtwórcy wynalazków). Współtwórcą jednego z wynalazków jest również dr n.med. Labib Zair z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej PUM w Szczecinie. Nagrodę przyznano w kategorii „Medycyna i Materiały”.

Medal osobiście odebrał Pan mgr inż. Jędrzej Skrobot, który prezentował wynalazki na Targach.

Serdecznie gratulujemy!