Misterium Pasyjne CHAPS 24.03.2015 15:03

Koncert charytatywny na rzecz dr. inż. Bogdana Olecha
29 marca 2015 (Niedziela Palmowa), godz. 19.00

Kościół AWSD (Seminarium Duchowne), ul. Papieża Pawła VI

W dniu 29 marca 2015 r. o godzinie 19:00 w Seminarium Duchownym przy ul. Papieża Pawła VI zabrzmi Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie. Pod batutą Szymona Wyrzykowskiego – dyrektora artystycznego i dyrygenta – zespół przedstawi program VII. Misterium Pasyjnego.

Tym razem koncert będzie szczególny nie tylko ze względu na walory artystyczne, ale również na jego charytatywny charakterwydarzenie ma na celu zbiórkę funduszy na dalszą opiekę i leczenie Bogdana Olecha. Pan Bogdan jest nauczycielem akademickim na Wydziale Informatyki ZUT, ma 53 lata i jest ojcem dwojga dzieci – Tymoteusza i Kornelii. W lipcu ubiegłego roku zdiagnozowano u niego guz kąta mostowo-móżdżkowego. Po przeprowadzonej miesiąc później operacji doszło do powikłań i udaru, w wyniku którego mężczyzna zapadł w śpiączkę. Po trzech miesiącach wspierania przez respirator podjął samodzielne oddychanie. Obecnie znajduje się w domu pod opieką rodziny, wymaga całodobowej opieki oraz bardzo kosztownej  i intensywnej wielokierunkowej rehabilitacji. Pan Bogdan jest podopiecznym Fundacji "Światło" w Toruniu, która zajmuje się wybudzaniem dorosłych osób. To właśnie o pomoc dla niego proszą przyjaciele z chóru ZUT.

Koncert pasyjny stworzony został w oparciu o różnorodne utwory muzyczne wsparte tekstami związanymi z drogą krzyżową Chrystusa. W murach seminarium zabrzmią obok siebie tradycyjne pieśni w nastrojowych opracowaniach, mniej znane utwory współczesne i arcydzieła muzyki chóralnej. Szczególną uwagę zwrócić należy na niebywale ekspresywne i pełne cerkiewnego majestatu „Iże chieruvimy” Krzysztofa Pendereckiego oraz słynne „Agnus Dei” Samuela Barbera (w opracowaniu na chór i organy, na których zagra Katarzyna Borecka).

Wstęp wolny.

Jeśli nie macie Państwo własnego celu przeznaczenia 1% podatku za 2014 rok serdecznie prosimy o przekazanie go na leczenie i rehabilitację Bogdana Olecha Fundacji "ŚWIATŁO" w Toruniu.

Nazwa organizacji: "FUNDACJA ŚWIATŁO"

KRS:0000183283

Cel szczegółowy: BOGDAN OLECH