Nabór na studia podyplomowe "Poligrafia i Media Cyfrowe" 09.09.2016 10:19

Nabór na studia podyplomowe trwa do 30 września 2016 roku.

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie uruchamia już czwartą edycję studiów podyplomowych „Poligrafia i Media Cyfrowe”.

Studia cieszą się dużym zainteresowaniem, gromadząc kandydatów z całej Polski. Studia podyplomowe są odpowiedzią na trendy rynkowe w obszarze informatyzacji procesów poligraficznych i rozwoju publikacji elektronicznych. Program nauczania obejmuje 3 obszary: projektowanie grafiki i dystrybucja treści cyfrowych, procesy i techniki poligraficzne, kontrola jakości i zarządzanie barwą.

Zajęcia prowadzone są w laboratorium poligraficznym wyposażonym w specjalistyczne oprogramowanie i urządzenia. Program studiów realizowany w grupach liczących od 10 do 13 osób jest połączeniem wiedzy teoretycznej z dużą liczbą zagadnień praktycznych. Słuchacze studiów mają możliwość zdobycia wielu użytecznych umiejętności realizując zadania i projekty pod okiem doświadczonych wykładowców.

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologicznych w Szczecinie już od 16 lat kształci studentów z zakresu projektowania usług i produktów poligraficznych, zarządzania i organizacji poligraficznym procesem produkcyjnym oraz kontroli jakości produktów poligraficznych i procesu drukowania. Jego pracownicy prowadzą prace badawczo-rozwojowe w zakresie, m.in.: informatyzacji poligrafii, kolorymetrii i zarządzania barwą, kontroli jakości i standaryzacji procesów drukowania, symulacji i optymalizacji procesów produkcyjnych.

Więcej informacji na stronie poligrafia.zut.edu.pl.