Ostatnia szansa na udział w konkursie IMPULS Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 10.02.2015 13:22

Do 19 kwietnia br. naukowcy, którzy mają pomysł na innowacyjne badania o potencjale komercjalizacyjnym, mogą składać wnioski w czwartej i jednocześnie ostatniej edycji konkursu IMPULS organizowanego w ramach projektu SKILLS Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Celem konkursu IMPULS jest promowanie badań aplikacyjnych oraz rozwój umiejętności z zakresu komercjalizacji wyników prac badawczo-rozwojowych. Finaliści konkursu prezentują swoje innowacyjne projekty podczas rozmowy z komisją składającą się ze specjalistów ze środowiska nauki i biznesu.

W konkursie IMPULS wnioski mogą składać uczestnicy projektu SKILLS, a więc osoby, które w związku ze swoim wcześniejszym udziałem w projekcie (np. uczestnictwem w szkoleniu) podpisały deklarację uczestnictwa w projekcie SKILLS oraz oświadczenie dotyczące danych osobowych.

W konkursie mogą wziąć udział uczeni reprezentujący wszystkie dziedziny nauki:

• pracownicy naukowi, zamieszkali w Polsce i zatrudnieni na umowę o pracę w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terenie RP,
  • doktoranci z polskich jednostek naukowych, zamieszkali w Polsce,
  • absolwenci studiów doktoranckich do 12 miesięcy od uzyskania stopnia doktora, chcący realizować projekt w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terytorium RP.

Zwycięzcy konkursu otrzymują nagrody w wysokości:

• 120 tys. zł (I nagroda),
  • 100 tys. zł (II nagroda),
  • 80 tys. zł (III nagroda).

Każda nagroda składa się z dwóch części –  80% nagrody stanowi część subwencyjna na realizację zaprezentowanego projektu badawczego, a 20% nagrody jest przeznaczone na indywidualne wsparcie dla laureata.

Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie internetowej FNP oraz u koordynatora: dr inż. Dariusz Łukaszewski, e-mail: dariusz.lukaszewski@fnp.org.pl, tel.: 22 311 84 25, tel. kom.: 604 124 840.

Zdjęcie: Laureat konkursu IMPULS, Łukasz Nowak z Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN w Warszawie, chce stworzyć system akustycznej komunikacji podwodnej, umożliwiający prowadzenie rozmów głosowych pod wodą przez nurków.

Więcej informacji:

Marta Michalska-Bugajska, Specjalista ds. Informacji i promocji, Zespół ds. Kapitału Ludzkiego

tel.: 604 128 182; e-mail: bugajska@fnp.org.pl

***

Projekt SKILLS jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a jego celem jest doskonalenie kwalifikacji w zakresie zarządzania projektami i zespołami badawczymi, rozwój umiejętności dotyczących komunikacji naukowej i kształtowanie postaw proinnowacyjnych. W ramach działań w projekcie SKILLS organizowane są m.in. szkolenia z zakresu komunikacji naukowej, szkolenia podnoszące umiejętności z zakresu zarządzania badaniami i zespołami naukowymi, Program Mentoringu, Konkurs INTER, Konkurs IMPULS, Konkurs eNgage, Program PRAXIS czy Akademia Menadżerów Programowych.

***

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej istnieje od 1991 r. i jest niezależną, samofinansującą się instytucją pozarządową, która realizuje misję wspierania nauki. Jest największym w Polsce pozabudżetowym źródłem finansowania nauki. Statutowe cele FNP to wspieranie wybitnych naukowców i zespołów badawczych, działanie na rzecz transferu osiągnięć naukowych do praktyki gospodarczej, wspomaganie różnych inicjatyw inwestycyjnych służących nauce w Polsce. Fundacja realizuje je poprzez przyznawanie indywidualnych nagród i stypendiów dla naukowców, przyznawanie subwencji na modernizację warsztatów naukowych i ochronę zbiorów naukowych, przyznawanie subwencji na wdrażanie osiągnięć naukowych do praktyki gospodarczej, inne formy wspierania ważnych przedsięwzięć służących nauce (jak np.: programy wydawnicze, konferencje). FUNDACJA coraz aktywniej angażuje się także we wspieranie międzynarodowej współpracy naukowej, w działania ułatwiające wymianę myśli naukowej oraz zwiększanie samodzielności naukowej młodego pokolenia uczonych.