Prof. dr hab. inż. Maria Tomaszewska wyróżniona Honorowym Członkostwem Polskiego Towarzystwa Membranowego 08.08.2016 10:10

Uroczysta Sesja z okazji 70 urodzin prof. Marii Tomaszewskiej.

W dniu 16. czerwca 2016 podczas XI  Konferencji Naukowej MEMPEP 2016 – MEMBRANES AND MEMBRANE PROCESSES IN ENVIRONMENTAL PROTECTION w Zakopanem, zorganizowanej przez prof. dr hab. inż. Krystynę Konieczny, Politechnika Śląska, odbyła się Uroczysta Sesja z okazji 70 urodzin prof. Marii Tomaszewskiej. W Jubileuszu uczestniczyło wielu znakomitych  przedstawicieli świata nauki reprezentujących różne Uczelnie w kraju. W uznaniu zasług Jubilatki w rozwój technologii chemicznej, zwłaszcza w technologii membran i procesów membranowych,  decyzją Zarządu Polskiego Towarzystwa Membranowego prof. Marię Tomaszewską  wyróżniono Honorowym Członkostwem Towarzystwa. Pamiątkowy dyplom wręczył Przewodniczący Towarzystwa dr hab. Wojciech Kujawski, prof. UMK w Toruniu. Jubilatce wręczono również adresy między innymi od prof. dr hab. inż. Eugeniusza Molgi, Dziekana Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. inż. Andrzeja Chmielewskiego, Dyrektora Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej, prof. dr hab. inż. Władysława Kamińskiego i przedstawicieli Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej oraz od prof. dr hab. inż. Michała Bodzka z Politechniki Śląskiej  w imieniu „Rodziny Membranowej”. Życzenia przesłał również prof. zw. dr hab. inż. Tomasz Winnicki, Rektor Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze.

Jubileusz prof. Marii Tomaszewskiej został zorganizowany wcześniej  w Instytucie Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT. Prof. dr hab. inż. Antoni W. Morawski przedstawił sylwetkę Jubilatki. W uroczystości uczestniczyli pracownicy i doktoranci Instytutu.