Regionalne Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody Sedina Horse Show 11.05.2016 11:58

Miło nam poinformować, iż Fundacja Sedina HS jest organizatorem tegorocznej edycji regionalnych zawodów jeździeckich w skokach przez przeszkody Sedina Horse Show.

W dniach 2- 3 lipca na stadionie  przy ul. Bandurskiego zmierzą się ze sobą zawodnicy nie tylko z naszego województwa, ale także i sąsiedzi z naszej zachodniej granicy. Celem imprezy jest propagowanie sportu jeździeckiego wśród mieszkańców regionu,  promowanie naszych  zawodników oraz pokazanie, iż Szczecin ma wielki potencjał by w przyszłości organizować  zawody międzynarodowe.

Podczas rozgrywek zawodnicy zmierzą się ze sobą w 17 konkursach skokowych od klasy L do klasy C, ponadto podczas zawodów odbędą się eliminacje skokowe koni 4-letnich do Mistrzostw Polski Młodych Koni 2016r.

Oprócz wymiaru sportowego Sedina Horse Show będzie miała charakter pokazowy, edukacyjny i promocyjny.  W specjalnie wydzielonej strefie mieszkańcy Szczecina i nie tylko, będą mogli przybliżyć się do tematyki związanej z jeździectwem, opieką nad zwierzętami oraz ich możliwościami szkoleniowymi.  Fundacja Sedina HS stawia na najmłodszych!  Dlatego też przewidujemy sporo atrakcji dla dzieci – poprzez zabawną  i przyjemną formę chcemy zachęcić maluchy, ale także i starszaki do uprawiania sportu i propagowania zdrowego stylu życia.  W realizacji tego celu pomogą nam ośrodki jeździeckie z całego województwa, które będą czynnie działać podczas Sedina Horse Show.

Organizacje zawodów wspiera  Zachodniopomorski Uniwersytet  Technologiczny wraz z Akademickim Ośrodkiem Jeździeckim, wieloletnie doświadczenie  tych jednostek jest niezbędne w koordynacji tak wymagającego przedsięwzięcia.  Nawiązaliśmy owocną współpracę z Urzędem Marszałkowskim, a patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Pan Olgierd Geblewicz oraz Prezydent Miasta Szczecin Pan Piotr Krzystek.

Plakat (format:  jpg, rozmiar:  1,14 MB)