Staż w Dziale Rozwoju Aplikacji - home.pl szuka talentów! 18.05.2015 10:54

Czy chcesz rozpocząć podróż życia w najlepszym towarzystwie? Chcemy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z tymi, którzy podzielają naszą internetową pasję! Z naszą pomocą postawisz swoje pierwsze kroki w biznesowym świecie i weźmiesz udział w projekcie, który zostanie wdrożony przez home.pl!

Czego możesz się od nas nauczyć? W czym weźmiesz udział?

• Dowiesz się jak wygląda praca Inżyniera Zapewnienia Jakości aplikacji webowych.
  • Dowiesz się jak wygląda współpraca z partnerami zagranicznymi dostarczającymi home.pl różne aplikacje i rozwiązania. Będziesz mieć możliwość współpracy z nimi.
  • Zapoznasz się z podstawami automatyzacji testów aplikacji webowych.
  • Zapoznasz się z podstawami bezpieczeństwa aplikacji webowych.

Jak będzie wyglądał staż?

• staż odbędziesz w Dziale Rozwoju Aplikacji,
  • przez cały okres stażu będziesz mieć swojego opiekuna lub opiekunów stażu, którzy będą Twoim mentorami,
  • na początku zaprosimy Cię na szkolenia z zakresu tematyki Twojego stażu oraz szkolenia związane z funkcjonowaniem firmy,
  • później będziesz wykonywać zadania z zakresu swojej dziedziny przygotowane dla Ciebie przez opiekunów,
  • oraz razem z pozostałymi stażystami – realizować wspólny projekt, który zaprezentujecie przed opiekunami stażu oraz Zarządem.
  • wszyscy stażyści będą zatrudnieni w oparciu o umowę zlecenia,
  • szkolenia i zadania będziemy realizować od poniedziałku do piątku przez około 6 godzin dziennie,
  • … a poza tym mamy własną kawiarnię, dwie konsole do gier, piłkarzyki oraz płatki śniadaniowe i owoce dla wszystkich!

W sumie, to można stąd nie wychodzić ;)

Kogo szukamy? Aplikuj na staż jeśli:

• jesteś osobą samodzielną,
  • lubisz się uczyć i podejmować wyzwania,
  • jesteś osobą ponadprzeciętnie spostrzegawczą,
  • chcesz się uczyć i rozwijać w zakresie testowania aplikacji webowych,
  • masz poczucie humoru, jesteś towarzyski i otwarty na innych,
  • bez geekowego podejścia będzie Ci ciężko - musisz znać różnice między Star Trek a Star Wars, a także wiedzieć kto był jedynym prawdziwym kapitanem USS Enterprise,
  • chcesz przeżyć najciekawsze wakacje w życiu!

Co trzeba zrobić żeby do nas dołączyć?

Przygotuj swoje i CV oraz opracuj odpowiedź na jedno z zadań konkursowych:

1.      Przygotowanie planu testów dla aplikacji kreator stron www home.pl – w wersji trial (po zarejestrowaniu jest 14 dniowy okres próbny) czyli po założeniu bez opłacenia (dla najwyższego pakietu CLICK WEB UNLIMITED). Plan testów może być przygotowany w formie dokumentu lub przy użyciu aplikacji Testlink (darmowej).

a.       Plan testów powinien obejmować jak największą cześć funkcjonalną aplikacji

i.      Dodawanie widgetów / wtyczek oraz ich konfiguracja

ii.     Tworzenie podstron oraz ich konfiguracja

iii.      Dodawanie własnych elementów – zdjęcia , własny kod itp.

iv.      Szablony

b.      Plusem będzie zidentyfikowanie oraz opisanie w formie zgłoszenia błędów znalezionych podczas przygotowywania planu testów w postaci:

i.      Tytuł zgłoszenia, Opis Szczegółowy błędu, Środowisko (system operacyjny, przeglądarka wraz z jej wersją), Sposób powtórzenia błędu

ii.      Mile widziane własne uwagi mogące usprawnić pracę z kreatorem.

2.      Przygotowanie planu testów dla aplikacji sklep (clickshop) home.pl – w wersji trial (po zarejestrowaniu jest 14 dniowy okres próbny) czyli po założeniu bez opłacenia (dla najwyższego pakietu CLICK SHOP PREMIUM). Plan testów może być przygotowany w formie dokumentu lub przy użyciu aplikacji Testlink (darmowej).

i.      Dodawanie produktów w różnych wariantach

ii.      Konfiguracja sklepu

ii.      Mile widziane własne uwagi mogące usprawnić pracę z aplikacją sklepową.

Na Twoją aplikację (czyli CV i rozwiązanie jednego, wybranego przez Ciebie zadania konkursowego) czekamy najpóźniej do 21 maja 2015 r. do godziny 23:59.

Staż trwać będzie od 01 lipca 2015 do 21 września 2015.

Rekrutację prowadzi Karolina z Zespołu HR. Jeśli masz pytania napisz do mnie: karolina.kowal@home.net.pl

Dowiedz się więcej o nas na www.welcome.home.pl