Informacje bieżące

Studenci ZUT pływali po medale 24.04.2015 09:51

W Poznaniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu. Prawie tysiąc zawodników z 76 uczelni rywalizowało na nowoczesnym kompleksie basenów „Termy Maltańskie”.

W zawodach startowali byli i aktualni reprezentanci Polski. Gwarantowało to wysoki poziom imprezy. W tak doborowym gronie bardzo dobrze zaprezentowała się grupa pływaków ZUT. Panowie w klasyfikacji uczelni technicznych zajęli trzecie miejsce. Panie były czwarte. Zdobyliśmy 8 medali. Najlepszą zawodniczką była zdobywczyni srebrnego i dwóch brązowych medali  Agnieszka Podlecka (WBiA). Po medalu brązowym zdobyły: Zuzanna Przasnek (WNoŻiR), Michalina Wysocka (WTiICh) i Pamela Hanuszewicz  (WBiHZ). Julia Bukała (WTiICh) swoimi startami wzbogacała punktację drużynową. Najlepszym zawodnikiem został Szymon Dymerski (WBiA). Przywiózł on jeden  srebrny i dwa brązowe medale. Po dwa medale zdobyli: Tyberiusz Frymus ( WI) - srebrny i brązowy,  Adrian Muzyczuk (WI) - dwa brązowe. Brązowy medal wywalczył Jakub Kaszyca (WEL). Reprezentację mężczyzn uzupełniali i  swoimi dobrymi startami przyczynili się do drużynowego sukcesu: Marcin Borucki (WIMiM), Bartosz Baranowski (WBiA), Michał Andrzejewski (WBiA) i Karol Prysak (WBiA).

Należy nadmienić, że w punktacji generalnej drużyna mężczyzn zajęła 10 miejsce w Polsce wyprzedzając miedzy innymi Uniwersytet Szczeciński - uczelnie posiadającą, co istotne, Wydział Kultury Fizycznej. Skromna ekipa pań uplasowała się też wysoko. Na 76 uczelni nasze pływaczki zajęły 20 miejsce.

Opiekunem i trenerem reprezentacji był Józef  Lemke.