Sukces Zespołu Ochrony Informacji pod kierownictwem dra inż. Jerzego Pejasia ( Katedra Inżynierii Oprogramowania WI ZUT) 23.06.2014 14:52

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny  (Zespół Ochrony Informacji Katedry Inżynierii Oprogramowania WI ZUT) Unizeto  Technologies  SA oraz Wojskowa  Akademia Techniczna otrzymały  wspólnie srebrny medal podczas 113 Międzynarodowych  Targów  Wynalazczości  „Concours Lépine”, które odbyły się w dniach 30 kwietnia – 11 maja 2014 w Paryżu. Jury doceniając koncepcję architektoniczną,  nagrodziło zaprezentowane mobilne urządzenie do ochrony informacji niejawnej.

Zwycięskie rozwiązanie mobilne – MOBINFOSEC – realizuje funkcjonalności wynikające z wymagań modelu ORCON. Jego podstawę stanowią: zaawansowany moduł kryptograficzny klasy secret protection i polityki dostępu, pozwalające na generowanie odpowiednich scenariuszy biznesowych ochrony informacji. Urządzenie opracował zespół ekspertów z: Unizeto Technologies SA ze  Szczecina, Instytutu  Matematyki  i  Kryptologii  Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego (Zespół Ochrony informacji, Wydział Informatyki) ze Szczecina.

Tegoroczna  edycja  Międzynarodowych  Targów  Wynalazczości  „Concours Lépine” odbyła się pod  patronatem  Prezydenta  Francji. Wydarzenie organizowane jest od 1901  roku i poświęcone  jest  transferowi technologii  i wdrażaniu postępu technicznego. Nazwa  targów  pochodzi  od nazwiska  ich inicjatora – Louisa Lépine’a. Impreza  jest  szeroko  nagłaśniana  w mediach  i co roku przyciąga rzesze zwiedzających.