Udany start studentów ZUT-u na Akademickich Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym 21.05.2015 14:25

W dniach 8-10.05.2015 r. w Katowicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym.
Wspaniale zaprezentowali się studenci ZUT-u, którzy zdobyli 4 medale.

Najlepszym naszym zawodnikiem był Łukasz Przybysz /WIMiM/, który w wadze do 93 kg zdobył złoty i brązowy medal oraz ustanowił rekord Polski w martwym ciągu 300 kg /jedna z trzech  konkurencji  trójboju/. Srebrne medale zdobyli Piotr Kruczkowski /Wydz.Inf./ i Grzegorz Górski /WIMiM/.

Musimy się pochwalić, że nasz zespół z roku na rok osiąga coraz lepsze wyniki. W bieżącym roku uplasowaliśmy się na 12 miejscu w klasyfikacji ogólnopolskiej /dla porównania:  w 2013 roku - 30 miejsce; w 2014 roku 21 miejsce/.

Do drużynowego sukcesu  przyczynili się również nasi pozostali zawodnicy: Mirosław Marosz /WE i Piotr Konopacki /WIMiM/.
Trener zespołu: mgr Grażyna Marchlewska