Zakwalifikowanie studenta ZUT do Akademii EFC 23.06.2017 13:10

W dniach 4-7 czerwca 2017 roku, na VII Europejskim Kongresie Finansowym (Akademia EFC) oraz na odbywającej się podczas Kongresu Międzynarodowej Konferencji Naukowej w Sopocie i Gdańsku, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie reprezentował student ZUT pan Oskar Musiał.

Akademia EFC to inicjatywa Europejskiego Kongresu Finansowego skierowana do studentów i młodych absolwentów, która włącza do debaty o przyszłości gospodarki Polski i UE. W debacie mogły uczestniczyć wyłącznie osoby, których esej został zakwalifikowany do publikacji. Konkurencja była w tym roku bardzo duża, a zgłoszenia przychodziły nie tylko z najlepszych ośrodków naukowych w Polsce, ale także z Europy, m.in. University of Cambridge, czy University of Edinburgh, którego przedstawicielka wygrała tegoroczną edycję.

Pan Oskar Musiał zgłosił esej do tematu Europejska solidarność gospodarcza – szansa czy utopia? Wybrane eseje w tym pana Oskara zostały opublikowane w biuletynie Akademii EFC, pt. Co zmienilibyśmy w Europie?

Oskar Musiał jest studentem II roku, studiów drugiego stopnia, kierunku Ekonomia, na Wydziale Ekonomicznym ZUT, a także aktywnym uczestnikiem Studenckiego Koła Naukowego Ekonomii „Inwestor”.

Serdecznie gratulujemy wiedzy i zakwalifikowania się do uczestnictwa w tym wydarzeniu.