ZAPROSZENIE - inauguracja Samsung LABO na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie 29.09.2014 11:40

Uprzejmie informujemy, że we wtorek 30 września 2014 r. o godzinie 10.00 w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii przy ul. Jagiellońskiej 20-21 w Szczecinie planowana jest uroczystość oficjalnego uruchomienia Samsung LABO.

Samsung LABO jest projektem powstałym na bazie pierwszego w regionie partnerstwa środowisk akademickich z biznesem, nawiązanego pomiędzy Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie a firmą Samsung Electronics Polska. Projekt Samsung LABO, to jednosemestralny przedmiot dla studentów ostatnich lat studiów Wydziałów Elektrycznego i Informatyki ZUT. Powstał w odpowiedzi na wskazywane przez ekspertów zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów branży ICT, legitymujących się również umiejętnościami biznesowymi. Inicjatywa Samsung LABO jest realizowana w ramach programu odpowiedzialności społecznej Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.

Podczas uroczystości gościom zostanie po raz pierwszy zaprezentowana specjalnie przygotowana i wyposażona w sprzęt sala, w której studenci będą pracować nad swoimi projektami.

Ze strony Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w uroczystości udział wezmą:

• Prorektor ds. Organizacji i Rozwoju Uczelni, prof. dr hab. inż. Ryszard Pałka,
  • Dziekan Wydziału Informatyki ZUT, prof. dr hab. inż. Antoni Wiliński
  • Dziekan Wydziału Elektrycznego, prof. dr hab. inż. Stefan Domek.

Ze strony firmy Samsung będą obecni Hadrian Baumann – Prezes Samsung Electronics Polska, Ewa Blanka Fijołek - Senior CSR & Sponsorship Manager, Tomasz Chomicki – Business Development Manager oraz przedstawiciele Centrum R&D Samsung Electronics Polska.

W uroczystościach wezmą również udział goście:

• Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz
  • Prezydent Miasta Szczecina, Piotr Krzystek