Zaproszenie na wykłady profesora Jana K Sykulskiego 20.05.2015 11:22

W dniu 28.05.2015 na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie będzie przybywał profesor Jan K. Sykulski, (University of Southampton, UK), światowej sławy specjalista w dziedzinie elektrotechniki, fizyki i nadprzewodnictwa.

Podczas swojego pobytu w Szczecinie profesor Jan K. Sykulski wygłosi dwa wykłady:

• pierwszy z nich składać będzie się z dwóch części. Jedna dotyczyć będzie zagadnień akredytacji europejskich szkół wyższych na tle systemu szkolnictwa w UK, a druga drogi naukowej młodych pracowników uczelni europejskich. Tytuł pierwszej części to "Akredytacja uniwersytetów z perspektywy europejskiej" (wykład w języku polskim), a drugiej "The beginner's guide to a PhD" (wykład w języku angielskim).
  • drugi wykład "New challenges in design optimisation of electromagnetic devices" dotyczyć będzie zagadnień optymalizacji urządzeń elektromagnetycznych (wykład w języku angielskim).

Wykłady odbędą się na Wydziale Elektrycznym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie w Audytorium im prof. S. Skoczowskiego przy ul. 26 Kwietnia 10

• 10:15 (wykład pierwszy cz. 1)
  • 11:15 (wykład pierwszy cz. 2)
  • 12:15 (wykład drugi)

Do udziału w tych wykładach zapraszam wszystkich zainteresowanych pracowników naukowych Uczelni, pracowników administracji, doktorantów i studentów.

Prorektor ds. organizacji i rozwoju uczelni

(-) prof. dr hab. inż. Ryszard Pałka

Profesor Jan K. Sykulski jest członkiem wielu międzynarodowych towarzystw naukowych elektrotechniki i fizyki. Jest założycielem International Compumag Society, redaktorem naczelnym czasopisma COMPEL (UK), profesorem wielu uczelni m.in. McGill University, Montreal, Kanada, University of Pavia, Włochy, University of Leuven, Belgia, University of Genova, Włochy, University d'Artois, Bethune, Francja, North China Power University, Chiny, Ngee Ann Polytechnic, Singapur i.in. Jest członkiem komitetów naukowych wszystkich ważniejszych konferencji tematycznie powiązanych z elektrotechniką (Compumag, CEFC, ISEF, ISTET, ICEF, EPNC, JMW, EMF, CEM), wielokrotnie będąc chairmanem tych konferencji. Jest także członkiem różnych komitetów i organizacji akredytujących uniwersytety europejskie.