ZUT współorganizatorem interdyscyplinarnego sympozjum Medea 21.04.2017 12:35

Sympozjum Medea jest w założeniu interdyscyplinarnym spotkaniem na pograniczu nauki, sztuki i technologii, gdzie następuje wymiana idei z różnych obszarów wiedzy, mającym w zamierzeniu doprowadzić do niestandardowych połączeń dyscyplin, które w tradycyjnym ujęciu funkcjonują oddzielnie od siebie.

W programie sympozjum jest konferencja oraz wystawy towarzyszące. W pierwszej edycji Medea w 2011 roku gościem specjalnym był prof. Marcos Novak z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Barbara, najważniejszy pionier architektury wirtualnej, który przy tej okazji był po raz pierwszy w Polsce. Interdyscyplinarna formuła Sympozjum MEDEA jest co roku poszerzana. W zeszłym roku w ramach Sympozjum MEDEA miały miejsce 3 panele: Artystyczny, Nauk Ścisłych (PTA) i Nauk Społecznych (ISLICS) oraz odbyła się wystawa towarzysząca Roller Poster na Zakintos. Gościem specjalnym Sympozjum Medea 2016 był prof. Lex Drewinski, najbardziej rozpoznawalny współczesny twórca plakatu na świecie. W ramach sympozjum Medea 2016 miały miejsce 34 wystąpienia naukowców i artystów z renomowanych ośrodków naukowych z 5 państw oraz wystawa towarzysząca ponad 60 plakatów znanych grafików z Polski i z Niemiec. Następna edycja Medea będzie realizowana w Heraklionie na Krecie we współpracy z Uniwersytetem Kreteńskim. Tegoroczna edycja sympozjum zostanie poszerzona o czwarty panel nauk ekonomicznych, Information Tools in Management (ITS).

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie sympozjum: medea2017.pl