"Absolwent w pracy" - oferta dla studentów i absolwentów z niepełnosprawnością 26.01.2018 13:46

Stowarzyszenie „Twoje Nowe Możliwości" zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „Absolwent w Pracy".

Szczegółowy opis znajdziesz na: www.tnm.org.pl/absolwent/ a garść informacji poniżej.

Co możesz zyskać, aplikując do projektu?

• Wsparcie w znalezieniu odpowiedniej pracy;
  • Finansowanie wybranego przez ciebie szkolenie o wartości 5 000 zł;
  • Płatny staż 2 000 zł miesięcznie;
  • Stypendium motywacyjne 400 zł miesięcznie.

Link do rekrutacji.
Program  adresowany do studentów ostatniego roku studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich i absolwentów (ukończenie studiów nie później niż 24 miesiące temu).  Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu zatrudnienia osób absolwentów szkół wyższych będących osobami z niepełnosprawnością poprzez zaplanowanie i wdrożenie indywidualnego planu karier, podniesienie ich kwalifikacji oraz wprowadzenie na rynek pracy. Nad całością procesu będzie czuwał zespół profesjonalistów w tym: doradca zawodowy, pośrednik pracy, coach kariery. Ważne jest to, że Twój udział będzie dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Wsparcie obejmuje:

Wsparcie doradcy zawodowego i pośrednika pracy. Pracy trzeba szukać świadomie, dlatego w pierwszej kolejności otrzymasz wsparcie: doradcy zawodowego, coacha kariery a następnie pośrednika pracy. Razem stworzycie lub usystematyzujecie Twoją ścieżkę kariery i wdrożycie ja w życie.

Warsztaty wspierające wdrażanie ścieżki kariery. Każdy uczestnik otrzyma możliwość uczestnictwa w szkoleniach podczas, których poruszana będzie taka tematyka jak: praca w zespole, radzenie sobie ze stresem, asertywność, komunikacja interpersonalna, wystąpienia publiczne, assesment center, budowanie dobrej atmosferę w pracy, savoir-vivru w pracy (jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej, jaki stosować ubiór, jak rozmawiać), prawo pracy. Szkolenia realizowane będą w formie warsztów wyjazdowych i stacjonarnych.

Szkolenia zawodowe i specjalistyczne oraz zdobywanie uprawnień zawodowych. Oprócz wiedzy zdobytej w trakcie studiów, ważne jest  posiadanie dodatkowych umiejętności i uprawnień.  W projekcie możesz otrzymać do 5000zł na wybrany przez siebie kurs. Nie narzucamy tematyki kursów/szkoleń.

Staż. Pracodawcy nie rzadko oczekują doświadczenia od przyszłych pracowników. Stworzymy Ci możliwość jego zdobycia. Zorganizujemy dobrany pod Ciebie Staż. Będzie on trwać 3 miesiące po 4-8 godzin. Na ten czas zostanie przydzielony opiekun, który będzie wspierał w trakcie przebiegu stażu. Każdy uczestnik stażu otrzyma stypendium stażowe  w wysokości 2 000 zł.

W razie pytań, prosimy o kontakt. Z miłą chęcią odpowiemy na Wasze pytania!

Kontakt:
Ewa Pajdo-Majewska

e-mail: e.majewska@tnm.org.pl

Stowarzyszenie „Twoje Nowe Możliwości"
ul. Grabiszyńska 163 pomieszczenie: 210-215
tel.: (71) 734-57-73