Aktualności

Floryści ZUT w czołówce na Krajowych Mistrzostwach Florystycznych 08.01.2016 13:37

 

Pan Łukasz Wierzbiński student ogrodnictwa na studiach drugiego stopnia, który jest członkiem Studenckiego Koła Naukowego Florystów ZUT, wygrał II Krajowe Florystyczne Mistrzostwa Regionu Wielkopolsko – Zachodniopomorskiego, które odbyły się 11 października 2015 roku w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w Szczecinie.

Jako mistrz będzie reprezentował florystów na IX Międzynarodowych Mistrzostwach Florystycznych Polski w lutym 2016 roku.

Opiekunem naukowym SKN Florystów jest pan dr inż. Piotr Salachna, a koło działa przy Katedrze Ogrodnictwa na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ZUT.

Warto podkreślić, że sukces odniesiony przez pana Łukasza Wierzbińskiego i cele jakie sobie wyznacza są podobne do sukcesów odniesionych przez opiekuna naukowego koła, który w 2004 roku został mistrzem I Zachodniopomorskich Mistrzostw Florystycznych, a w 2005 roku został II wicemistrzem Międzynarodowych Florystycznych Mistrzostw Polski.

Wszyscy uczestnicy corocznej Sesji Studenckich Kół Naukowych, która odbywa się na naszym uniwersytecie mieli okazję zapoznać się z pracą-twórczością opiekuna i członków Studenckiego Koła Naukowego Florystów, gdyż każdego roku przygotowują oni kompozycje kwiatowe, stanowiące ozdobę poszczególnych sal, w których odbywają się sekcje tematyczne. Bardzo dziękuję za tę współpracę, serdecznie gratuluję aktualnych sukcesów i życzę kolejnych w Państwa kwiatowej pasji.

 

dr Dawid Dawidowicz

Pełnomocnik Rektora ds. studenckiego ruchu naukowego