DAINA2 - konkurs na polsko-litewskie projekty badawcze 22.06.2020 15:17

DAINA to wspólny projekt NCN i litewskiej agencji Research Council of Lithuania (RCL). Konkurs jest skierowany do polskich zespołów badawczych, które wspólnie z zespołem litewskim wystąpią z wnioskiem o finansowanie projektu badawczego. Wysokość środków finansowych przeznaczonych na badania prowadzone przez polskie zespoły badawcze wynosi 10 mln zł.

O środki na realizację projektów badawczych mogą ubiegać się:

• Z Polski: jednostki naukowe, konsorcja naukowe, sieci naukowe i jednostki organizacyjne uczelni niebędące podstawowymi jednostkami organizacyjnymi, centra naukowo-przemysłowe, centra naukowe Polskiej Akademii Nauk, centra naukowe uczelni, biblioteki naukowe, jednostki organizacyjne posiadające osobowość prawną i siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, dla których finansowanie projektu nie będzie stanowić pomocy publicznej,
  • Z Litwy: jednostki badawcze i naukowe wskazane w Rejestrze Instytucji Badawczych i Naukowych.

Okres realizacji projektu to 24 miesiące lub 36 miesięcy.

Naukowcy w ramach otrzymanego dofinansowania mogą przeznaczyć środki na wynagrodzenie dla zespołu, stypendia dla studentów lub doktorantów, zakup lub wytworzenie aparatury naukowo-badawczej oraz pokrycie innych kosztów związanych z realizacją polskiej części projektu.

Konkurs DAINA 2 jest przeprowadzany zgodnie z procedurą oceny równoległej, co oznacza, że NCN i RCL dokonają równoczesnej oceny formalnej i merytorycznej wniosków, a finansowanie otrzymają tylko te projekty, które uzyskają rekomendację obu agencji.

Wnioskowana wysokość dofinansowania na cały okres realizacji polskiej części projektu badawczego nie może być mniejsza niż 150 tys. zł.

Kierownik polskiego zespołu badawczego musi posiadać co najmniej stopień naukowy doktora.

Wnioski za pomocą systemu elektronicznego można składać do 15 września 2020 r., do godz. 16:00.

Szczegółowe informacje o konkursie DAINA 2 dostępne są na stronie NCN.