Postepowanie konkursowe na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa 30.09.2020 11:56

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs na wykonanie i finansowanie projektów w zakresie badań naukowych lub prac rozwojowych na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa.

Uczestnikami konkursu mogą być m.in.:

• uczelnie (w przypadku gdy projekt nie obejmuje prac rozwojowych) lub
  • konsorcjum - grupa podmiotów, składająca się z co najmniej 2 uczelni lub z co najmniej jednej uczelni i co najmniej jednego przedsiębiorcy, z zastrzeżeniem, że w przypadku Projektu obejmującego prace rozwojowe, w skład konsorcjum musi wchodzić co najmniej jeden Przedsiębiorca.

W postępowaniu konkursowym można ubiegać się o dofinansowanie projektów wpisujących się w jeden z trzech tematów:

1. Opracowanie Prototypu Systemu do Analizy Obrazów,
  2. Opracowanie prototypu zaawansowanego technologicznie systemu informatycznego umożliwiającego zautomatyzowanie procesu analizy obrazów uzyskanych z ukrytych urządzeń optoelektronicznych,
  3. Prototyp mobilnego wieloczujnikowego systemu obserwacyjnego przeznaczonego do zabezpieczenia strefy nadgranicznej.

Składanie wniosków odbywa się wyłącznie za pośrednictwem systemu elektronicznego OSF do 20.11.2020 r., do godz. 16.00.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie NCBR.

Opiekunem konkursu w Dziale Projektów Naukowych jest p. Agnieszka Kasprowiak, e-mail: Agnieszka.Kasprowiak@zut.edu.pl, tel. 91 449 49 44.