Naukowiec ZUT mentorem w TopMinds 25.10.2021 11:06

Rusza piąta edycja TopMinds, programu mentoringowego Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta i Top 500 Innovators, który młodym polskim naukowcom otwiera drzwi do międzynarodowej kariery. Jednym z mentorów nowej edycji został dr inż. Piotr Sulikowski, adiunkt na Wydziale Informatyki ZUT, kierownik Szkoły Orłów oraz członek Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Dr Sulikowski jest inicjatorem TopMinds i rozwija program od 2016 roku. Skorzystało z niego już niemal 150 wybitnych doktorantów i studentów.
Na uczestników piątej edycji TopMinds, która potrwa od stycznia do czerwca 2022 r. czekają m.in.:

• indywidualna współpraca z jednym z mentorów,
  • reprezentujących różnorodne dziedziny nauki,
  • możliwość rozwijania warsztatu akademickiego we współpracy z ekspertami,
  • pakiet szkoleń stacjonarnych i online,
  • okazja, by poszerzyć sieć kontaktów, wzmocnić kluczowe kompetencje i poznać dobre praktyki pod okiem wybitnych specjalistów.

Organizatorzy zapraszają doktorantów, przygotowujących rozprawy doktorskie na polskich uczelniach lub instytucjach naukowych oraz badawczych, a także studentów ostatniego roku studiów magisterskich, którzy planują swoją karierę w obszarze nauki.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez stronę topminds.pl do 8.11.2021 r.