Otwarcie galerii i wernisaż wystawy „NATURA-GRA W KOLORY” 19.01.2020 18:44

20 stycznia br. (poniedziałek) po raz siódmy odbędzie się uroczyste otwarcie Galerii Rektorskiej (ul. Pułaskiego 10) z udziałem władz rektorskich i dziekańskich Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. "NATURA–GRA W KOLORY" to wystawa autorstwa dr hab. Ewy Miśkiewicz-Żebrowskiej. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ZUT.

Tematem moich prac, pozostaje niezmiennie od lat odkrywanie świata, wibracje powietrza, fenomen przepływu energii we Wszechświecie, który poddaje się konstrukcji doznań. W swojej istocie grafiki pozostają abstrakcyjne dotykając czasami realności w określonym porządku: niebo – ziemia, ulotność – masywność, przejrzystość – ciężar. Sprzeczności te znajdują odbicie w warstwie estetycznej moich prac – powiedziała dr hab. Ewa Miśkiewicz-Żebrowska.

Dr hab. Ewa Miśkiewicz-Żebrowska urodziła się w Łodzi. Od 35 lat mieszka, tworzy i pracuje w Chałupach, Szczecinie oraz Koszalinie. Na co dzień jest wykładowcą w Katedrze Architektury Krajobrazu Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ZUT.

Dr hab. Ewa Miśkiewicz-Żebrowska jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi. Od 2012 roku realizuje autorski projekt cyklu wystaw pn. „6 x Sztuka”. Jest  autorką czterdziestu wystaw indywidualnych oraz uczestniczką ok. dwustu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.

Dr Miśkiewicz-Żebrowska to laureatka wielu nagród, wyróżnień i odznaczeń za działalność artystyczną, dydaktyczną, wychowawczą oraz organizacyjną. W swojej karierze otrzymała m.in. nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, Prezydenta Miasta Koszalina, odznaczenie „Zasłużony Działacz dla Kultury Polskiej” oraz Medal Komisji Edukacji Narodowej.