Archiwum wiadomości

Wyjaśnienie decyzji dot. tymczasowgo opuszczenia Osiedla Studenckiego 14.03.2020 16:03

W związku z pytaniami dotyczącymi konieczności czasowego wyjazdu studentów ZUT z Osiedla Studenckiego na okres zawieszenia zajęć dydaktycznych wyjaśniamy, że decyzja ta jest podyktowana troską o zdrowie naszych studentów.

Prawie 3 tysiące studentów ZUT mieszka na terenie Osiedla Studenckiego. Sytuacja ta sprawia, zgodnie z opinią lekarzy, zwielokrotnione ryzyko zarażenia koronawirusem, co w konsekwencji spowodowałoby konieczność wprowadzenia przymusowej kwarantanny dla dużej liczby osób.

Decyzja władz Uczelni jest odpowiedzią na stale rosnące zagrożenie epidemiologiczne i jest podyktowana oficjalnym zaleceniem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

www.gov.pl/web/nauka/zalecenia-dla-studentow-i-doktorantow-dotyczace-domow-studenckich.

Zapewniliśmy zakwaterowanie tym studentom (w tym obcokrajowcom), którzy nie mogą (z różnych względów) opuścić akademika.

Dziękujemy wszystkim studentom za przyjęcie tej decyzji ze zrozumieniem. Przepraszamy całą społeczność akademicką za utrudnienia wynikające z powodu wydanego zarządzenia.