Archiwum wiadomości

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie w czołówce najlepszych pracodawców w szkolnictwie wyższym 05.05.2022 11:43

ZUT znalazł się na 2. miejscu w rankingu magazynu Forbes „Poland's Best Employers 2022”, w kategorii „szkolnictwo i badania naukowe”. W ogólnym zestawieniu 300 najlepszych polskich pracodawców ZUT uplasował się na 85. pozycji.

Badanie Forbesa trwało od września do października 2021 r. Na liście Poland's Best Employers 2022, znaleźli się pracodawcy, którzy najlepiej poradzili sobie ze zmianami wywołanymi przez pandemię. W badaniach ankietowych przepytano 20 tysięcy pracowników, którzy zdecydowali
o finalnym kształcie list rankingowych.

Poland’s Best Employers 2021 to zestawienie 300 działających w Polsce firm, których wybitne osiągnięcia w zakresie HR uhonorowane zostały tytułem najlepszego pracodawcy - czytamy na stronie Forbesa.

W badaniu wzięło udział 1800 firm zatrudniających co najmniej 250 pracowników, 300 z nich zakwalifikowało się do czołówki i znalazło wśród wyróżnionych pracodawców.

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie zajął 85. miejsce w zestawieniu ogólnym oraz 2. miejsce w kategorii „szkolnictwo i badania naukowe” (72,27 pkt). Na szczycie podium znalazł się Uniwersytet im Adama Mickiewicza w Poznaniu, który wyprzedził ZUT o dwa punkty (47. miejsce w ogólnej klasyfikacji, 74,13 pkt). W zestawieniu branżowym „szkolnictwo i badania naukowe” ujęto trzynaście uniwersytetów z całej Polski.

W badaniach ankietowych pracowników poszczególnych firm poproszono o wyrażenie opinii w siedmiu obszarach: wizerunek i wzrost, rozwój i perspektywy, relacje między pracownikami i zarządzanie, płaca, warunki pracy i sprzęt, zrównoważony rozwój, obciążenie pracą.

Partnerem merytorycznym projektu była firma Statista, która współtworzy najbardziej znane rankingi „Best Employers” na świecie.

Więcej informacji na stronie magazynu Forbes.