Archiwum aktualności

Szkolenie on-line: Jak pisać teksty naukowe 07.05.2021 13:55

Zapraszamy wszystkich doktorantów na spotkanie poświęcone pisaniu artykułów naukowych w językach angielskim i polskim oraz publikowaniu ich w czasopismach. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na praktyczną stronę pisania artykułów i wyrobieniu umiejętności dotyczących wszystkich etapów tworzenia tekstów oraz proponowania ich czasopismom. Spotkanie w formie webinaru odbędzie się 15 czerwca 2021 r. w godz. 10:00 – 15:00.

Udział zostanie potwierdzony zaświadczeniem.

W programie, m.in.:

  • Jakie strategie publikowania przyjąć na początku kariery naukowej – dlaczego cytowania są ważne.
  • Pisanie jako proces, czyli przygotowanie artykułów i proponowanie ich czasopismom.
  • Kontakt z edytorem i recenzentami.
  • Dokładne omówienie struktury artykułów badawczych.
  • Jakich narzędzi można użyć, pisząc artykuły.

Spotkanie poprowadzi dr hab. Piotr Siuda, prof. Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Autor poczytnego poradnika wydanego przez PWN: „Publikacje naukowe”. Publikował w wielu periodykach naukowych, w tym w wysoko punktowanych pismach z tak zwanym impact factorem (Q1 i Q2 journals). Jego pełny dorobek znaleźć można na stronie osobistej: piotrsiuda.com.

W celu rejestracji należy przesłać pocztą elektroniczną skan lub zdjęcie wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego (format:  pdf, rozmiar:  204 KB) oraz oświadczenia uczestnika (format:  docx, rozmiar:  67 KB) projektu na adres: agata.skrobek@zut.edu.pl.

Wydarzenie będzie realizowane przy użyciu komunikatora Teams, dlatego uczestnicy muszą posiadać:

  • komputer ze stabilnym podłączeniem do Internetu,
  • zainstalowaną aplikację Teams bądź przeglądarkę internetową (preferowany Chrome lub Edge).

Zaakceptowani uczestnicy wydarzenia otrzymają mail ze wszystkimi niezbędnymi informacjami, w tym link, który pozwoli na udział w wydarzeniu.

15 minut przed oficjalnym czasem rozpoczęcia wydarzenia będzie otwarty „wirtualny pokój szkoleniowy”. Jest to okazja na przetestowanie połączenia.

Regulamin rekrutacji (format:  pdf, rozmiar:  678 KB)

Udział w zajęciach jest bezpłatny, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.