Archiwum aktualności

Szkolenie on-line: Tworzenie materiałów dydaktycznych w otwartym dostępie 10.05.2021 18:04

Zapraszamy wszystkich nauczycieli akademickich ZUT na szkolenie poświęcone rekrutacji wyszukiwaniu i użytkowaniu otwartych zasobów przy tworzeniu materiałów do nauczania. Spotkania w formie webinaru odbędzie się 20 maja 2021 r. w godz. 09:00 – 15:00.

Udział zostanie potwierdzony certyfikatem.

W programie szkolenia m.in.:

  • prawo autorskie w Sieci - na jakich warunkach udostępniane są materiały w Internecie;
  • trudności prawnoautorskie i jak radzić sobie z nimi - przykłady wykorzystania źródeł otwartych w zależności od sytuacji i licencji;
  • wyszukiwarki i serwisy internetowe z zasobami tekstowymi, graficznymi i wideo na potrzeby wykładów i ćwiczeń;

Szkolenie poprowadzi dr Agnieszka Heba, adiunkt na Wydziale Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii UW, akredytowany trener szkoleń z zakresu e-learningu i ICT.

W celu rejestracji należy przesłać pocztą elektroniczną skan lub zdjęcie wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego (format:  pdf, rozmiar:  202 KB) oraz oświadczenia uczestnika (format:  docx, rozmiar:  67 KB) projektu na adres: wojciech.jedrzejewski@zut.edu.pl.

Wydarzenie będzie realizowane przy użyciu komunikatora Teams, dlatego uczestnicy muszą posiadać:

  • komputer ze stabilnym podłączeniem do Internetu,
  • zainstalowaną aplikację Teams bądź przeglądarkę internetową (preferowany Chrome lub Edge).

Zaakceptowani uczestnicy wydarzenia otrzymają mail ze wszystkimi niezbędnymi informacjami, w tym link, który pozwoli na udział w wydarzeniu.

15 minut przed oficjalnym czasem rozpoczęcia wydarzenia będzie otwarty „wirtualny pokój szkoleniowy”. Jest to okazja na przetestowanie połączenia.

Regulamin rekrutacji (format:  pdf, rozmiar:  680 KB)

Udział w zajęciach jest bezpłatny, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.