Wybierz studia w Szczecinie! 16.03.2021 12:48

A dokładnie na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Dlaczego? Ponieważ, ZUT to druga, najlepsza uczelnia w Polsce pod względem innowacyjności, a studia inżynierskie w Szczecinie to świetna okazja do rozwijania swoich pasji i zainteresowań, w pięknym mieście, które jest przyjazne studentom.

Nasz wirtualny Dzień Otwarty (odsyłacz) kierujemy do Was maturzyści. Do wspólnego zwiedzania i oglądania ZUT-u zaproście również swoich rodziców, nauczycieli, koleżanki, kolegów, znajomych i przyjaciół.

23 i 24 marca zaprezentujemy Wam naszą ofertę i pomożemy w najważniejszym życiowym wyborze.

Zanim jednak dokonacie wyboru, przeczytajcie kilka ważnych faktów na temat ZUT.

1.Nasi absolwenci całkiem nieźle zarabiają. W najnowszym rankingu wynagrodzeń dyplomantów uczelni technicznych ZUT znalazł się na szóstym miejscu.

2. Na ZUT studiuje ponad 6 tysięcy osób.

3. U nas spokojnie możesz rozwijać swoje pasje. Mamy do wyboru 76 kół naukowych oraz 6 organizacji studenckich.

4. Na ZUT podszkolimy Twoje umiejętności miękkie. W ramach projektu” ZUT 4.0 - KIERUNEK PRZYSZŁOŚĆ” prowadzimy cykl darmowych warsztatów dla naszych studentów m.in.: z zakresu zarządzania czasem, organizacji i planowania pracy własnej, efektywnej komunikacji interpersonalnej, skutecznej autoprezentacji oraz warsztaty z zakresu efektywnego przyswajania wiedzy. I to wszystko w ramach studiów na ZUT!

5. Nasi studenci z powodzeniem biorą udział w licznych badaniach naukowych i wymianach zagranicznych. W prestiżowym konkursie edukacyjnym „EDUinspiracje 2020” ZUT otrzymał nagrodę za najlepszy projekt z zakresu szkolnictwa wyższego w ramach programu „Erasmus +" za rok 2020.

6. Nasi badacze i nauczyciele doceniani są na całym świecie. W ubiegłym roku dziesięcioro uczonych ZUT zostało zaliczonych do grona najbardziej wpływowych 2 proc. naukowców na świecie.

7. W ostatnim Europejskim Rankingu Studiów Inżynierskich „EngiRank”, nasza uczelnia zajęła 16. Miejsce na 81 uczelni sklasyfikowanych w ogólnym zestawieniu.

8. Co oferujemy? studia inżynierskie, licencjackie, magisterskie oraz studia w języku angielskim.

9. Na ZUT możecie studiować na jednym z 11 wydziałów.

10. Do wyboru jest: biotechnologia, kynologia, zootechnika, energetyka, inżynieria materiałowa, inżynieria pojazdów bojowych i specjalnych, inżynieria produkcji w przemyśle 4.0, inżynieria transportu, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, zarządzanie i inżynieria produkcji, budownictwo, budownictwo inżynier europejski, inżynieria środowiska, architektura krajobrazu, ochrona środowiska, odnawialne źródła energii, ogrodnictwo, rolnictwo, uprawa winorośli i winiarstwo, architektura, projektowanie architektury wnętrz i otoczenia, mikrobiologia stosowana, ichtiologia i akwakultura, technologia żywności i żywienia człowieka, economics, ekonomia, zarządzanie, budowa jachtów, chłodnictwo i klimatyzacja, logistyka, oceanotechnika, transport, automatyka i robotyka, elektrotechnika, teleinformatyka, chemia, chemical engineering, inżynieria chemiczna i procesowa, inżynieria materiałów i nanomateriałów, materials science and engineering, technologia chemiczna, informatyka.

Link do platformy do.zut.edu.pl aktywny będzie do 17 kwietnia 2021 r.

Na platformie promocyjnej ZUT znajdziesz czat roomy tematyczne, w których będziesz mógł porozmawiać z naszymi pracownikami.

W pokojach WYDZIAŁOWYCH, a będzie ich 11, dowiesz się wszystkiego o kierunkach studiów, porozmawiasz z nauczycielami, pobierzesz materiały informacyjne i obejrzysz krótkie filmy.

W POKOJU REKRUTACYJNYM uzyskasz informacje o zasadach rekrutacji, stypendiach, zapomogach, akademikach oraz jakie dokumenty będą Tobie potrzebne, aby bez problemu zapisać się na studia.

W POKOJU KARIERA opowiemy Tobie w jaki sposób pomagamy i wspieramy naszych absolwentów na rynku pracy.

W POKOJU MIEDZYNARODOWYM, dowiesz się wszystkiego o wyjazdach zagranicznych, stypendiach i stażach w ramach programu Erasmus+ oraz innych programach wymiany międzynarodowej studentów.

W POKOJU KULTURA, spotkasz się z naszym wspaniałym Chórem Akademickim im. Prof. Jana Szyrockiego oraz Chórem Kameralnym ZUT.

Dla aktywnych fizycznie mamy POKÓJ SPORTOWY. Przedstawiciele Studium Wychowania Fizycznego i Sportu zaprezentują Wam ofertę ponad dwudziestu sekcji sportowych działających na ZUT. Dodatkowo, w tym miejscu odwiedzisz Akademicki Ośrodek Jeździecki. Tylko cztery uczelnie w Polsce posiadają taką jednostkę sportową!

Natomiast w POKOJU STUDENTÓW zapytasz o dosłownie wszystko.

WAŻNE!

Wszystkie relacje live z ciekawych miejsc na ZUT, będą nagrane i dostępne do obejrzenia w dowolnym dla Ciebie czasie. Na naszej platformie promocyjnej możesz spokojnie się zarejestrować oraz ułożyć indywidualny program spotkań i rozmów. Pytania? Na wszystkie chętnie odpowiemy: rekrutacja@zut.edu.pl.

Plan działania jest taki:

23.03.2021 r.

10.00 – START 12.00 – PARĘ SŁÓW OD REKTORA ZUT

12.10 – 13.30 – RELACJE LIVE Z WYDZIAŁÓW Od 17.00 do 20.00 – POROZMAWIAJ Z NAMI NA CZACIE

24.03.2021 r.

Od 17.00 do 20.00 – POROZMAWIAJ Z NAMI NA CZACIE