Chórzyści z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie najlepsi w Macedonii 27.08.2019 08:53

Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zdobył pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Ohrid w Macedonii w kategorii „Dorosłe chóry mieszane”, pokonując w niej 15 innych zespołów.

Międzynarodowy Festiwal Chóralny w Ohrid, odbył się 22-26 sierpnia 2019 r. W tym roku w konkursie wzięło udział 31 chórów z całego świata, które rywalizowały ze sobą w 3 kategoriach. Dodatkowo nasi chórzyści otrzymali nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie wybranego utworu konkursowego - "Mała suita kaszubska", której kompozytorem jest Szymona Godziemby-Trytka.

Po ogromnym sukcesie w Ohrid, Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie kontynuuje podróż artystyczną poprzez Albanię, Czarnogórę, Bośnię i Hercegowinę oraz Chorwację.