II miejsce studentów ze Studenckiego Koła Naukowego Żywieniowców 30.09.2019 10:44

Z przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie studentów ZUT. W dniach 18-20 września 2019 odbył się LXXXIV Krajowy Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego w Szczecinie pod wiodącym tytułem: „Osiągnięcia i perspektywy zootechniki w aspekcie zrównoważonego rolnictwa i ochrony środowiska". W drugim dniu zjazdu poza obradami w poszczególnych sekcjach specjalistycznych odbył się Konkurs Młodych Naukowców. Wzięli w nim udział również członkowie Studenckich Kół Naukowych ZUT w Szczecinie. Miło jest nam poinformować, że drugie miejsce w Konkursie Młodych Naukowców otrzymało SKN Żywieniowców prezentując doniesie autorstwa inż. Natalii Siecińskiej nt. „Wpływ diety na markery wątrobowe we krwi psów”. Opiekę naukową nad działalnością Studenckiego Koła Naukowego Żywieniowców sprawuje pani dr hab. inż. Wioletta Biel. SKN Żywieniowców działa przy Katedrze Hodowli Trzody Chlewnej, Żywienia Zwierząt i Żywności na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT w Szczecinie. W konkursie wzięły również udział studentki z SKN Kynologów. Opiekę naukową nad działalnością Studenckiego Koła Naukowego Kynologów sprawuje pani dr Katarzyna Królaczyk. SKN Kynologów działa przy Pracowni Biologii i Ekologii Pasożytów na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT w Szczecinie. Członkowie z innych kół na WBiHZ również aktywnie uczestniczyli zgłaszając komunikaty w poszczególnych sekcjach specjalistycznych.

Wszystkim biorącym udział w konferencji studentom oraz ich opiekunom naukowym dziękujemy za podejmowane wyzwania naukowe, bardzo serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów.