Nasz Uniwersytet wspiera Technikum Hodowli Koni. Umowa o współpracy podpisana 24.01.2023 14:11

Akademicki Ośrodek Jeździecki, Technikum Hodowli Koni oraz Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie będą współpracować i dbać o edukację uczniów w zakresie hodowli koni oraz nauki jazdy konnej. We wtorek, 24 stycznia prorektor ds. organizacji i rozwoju uczelni dr hab. inż. Krzysztof Pietrusewicz, dyrektor szkoły Jolanta Kawszyn i nadinspektor Tomasz Trawiński podpisali porozumienie o współpracy.

Misją Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, czyli Uczelni dla zielonego przemysłu jest współpraca z szeroko pojętym otoczeniem społeczno-gospodarczym. Z jednej strony współpracujemy z przedsiębiorcami, z biznesem Pomorza Zachodniego, ale przede wszystkim skupiamy się na misji edukacyjnej. Dzisiejsza umowa, którą podpisujemy z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Szczecinie, wpisuje się w naszą misję – powiedział, Krzysztof Pietrusewicz, prorektor ds. organizacji i rozwoju uczelni.

W ramach współpracy w technikum powstaną klasy o profilu „Policji konnej”. Specjalizacja ta dedykowana jest osobom, które łączą swoją przyszłość ze służbą w policji. Absolwenci będą przygotowani do kontynuacji nauki w szkołach policyjnych, uczelniach wyższych na kierunkach z zakresu bezpieczeństwa publicznego oraz w instytucjach służących ochronie ludzi, mienia, informacji, higieny pracy oraz bezpieczeństwa.

Uczniowie będą mieli okazję do nauki hodowli i użytkowania koni, produkcji zwierzęcej, zootechniki, czy biologii, by przekazać uczniom niezbędne treści i móc je ze sobą korelować. Rozwijane będą też umiejętności jeździeckie niezbędne w zawodzie policjanta. W ramach wykładów otwartych nasza Uczelnia zobligowała się do organizowana zajęć praktycznych na terenie Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego.

Nasi dydaktycy mają ogromny potencjał, wiedzę i doświadczenie. Wykorzystując własne możliwości udzielimy szkole pełnego wsparcia m.in. w zakresie realizacji programu nauczania. Udostępnimy również naszą bazę dydaktyczną i laboratoryjną do realizacji zajęć tematycznych oraz inspirujących warsztatów – mówi, Krzysztof Pietrusewicz.

Porozumienie podpisano we wtorek, 24 stycznia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Fot. Aurelia Kołodziej/ZUT.