Odznaki honorowe Gryfa Zachodniopomorskiego dla pracowników ZUT 13.06.2019 14:17

Z przyjemnością informujemy, iż uchwałą nr 14/19 Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego nadał złotą Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego Panu Szymonowi Wyrzykowskiemu (pracownik Studium Kultury ZUT) i Panu Edwardowi Półrolniczakowi (pracownik Wydziału Informatyki, jednocześnie Prezes Stowarzyszenia Śpiewaczego Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie) za zasługi położone na rzecz rozwoju Pomorza Zachodniego.

Jednocześnie srebrne Odznaki Honorowe Gryfa Zachodniopomorskiego nadano Pani Katarzynie Wilkońskiej (Studium Kultury ZUT, członek zarządu Stowarzyszenia Śpiewaczego Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie), Panu Krzysztofowi Machowskiemu (Studium Kultury ZUT) i Panu Adamowi Kulisiowi (pracownik Studium Kultury ZUT do lutego 2019 roku).

Odznaki Honorowe Gryfa Zachodniopomorskiego zostały wręczone podczas uroczystego koncertu inaugurującego 54. Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach 9 czerwca 2019 r. w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach. Wręczenia dokonał Pan Marcin Przepióra, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

Podczas koncertu wręczono również najwyższe odznaki Polskiego Związku Chórów i Orkiestr przyznane decyzją Zarządu Głównego PZChiO za działalność społeczną i zasługi dla Związku. W grupie odznaczonych Złotą Odznaką z Wieńcem Laurowym znaleźli się: Iwona Charkiewicz, Anita Sienkiewicz-Zbroja, Małgorzata Szydłowska, Szymon Piotrowski, Ewa Głuszczak, Urszula Gabriel-Półrolniczak, Edward Półrolniczak, Tomasz Kowański, Katarzyna Zegzdryn, Grzegorz Mazaraki, Magdalena Skowrońska, Magdalena Szymańska, Katarzyna Wilkońska, Bożena Bojczewska.

Odznaczonym gratulujemy i życzymy dalszej owocnej działalności na rzecz dobrego imienia Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.