Rektor ZUT na czele Kolegium Rektorów Publicznych Szkół Wyższych Województwa Zachodniopomorskiego 14.07.2020 09:33

13 lipca br. rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie dr hab. inż. Jacek Wróbel, prof. ZUT został nowym przewodniczącym Kolegium Rektorów Publicznych Szkół Wyższych Województwa Zachodniopomorskiego. Zastąpił na tym stanowisku prof. Tadeusza Bohdala. Wyboru jednogłośnie dokonali rektorzy zachodniopomorskich uczelni publicznych. Prof. Jacek Wróbel obowiązki przewodniczącego kolegium w kadencji 2020 – 2024 obejmie 1 września br.

W Kolegium Rektorów Publicznych Szkół Wyższych Województwa Zachodniopomorskiego zasiadają rektorzy Akademii Morskiej w Szczecinie, Politechniki Koszalińskiej, Akademii Sztuki w Szczecinie, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Do głównych zadań kolegium należy integracja środowiska akademickiego Pomorza Zachodniego, wymiana doświadczeń, wzajemne konsultacje, rozwiązywanie wspólnych problemów, współpraca badawcza oraz dydaktyczna pomiędzy uczelniami.

Kolegium Rektorów Szkół Publicznych Województwa Zachodniopomorskiego na wniosek władz wojewódzkich i samorządowych wyraża swoje opinie w sprawach istotnych dla rozwoju całego województwa. Wspiera liczne inicjatywy międzyuczelniane w zakresie popularyzacji nauki i techniki oraz sprawuje patronat nad konkursem naukowym Zachodniopomorskie Noble.

Kolegium rektorów