Wideoklip O gloriosa virginum w 50 rocznicę Grudnia 70 w Szczecinie 14.12.2020 14:22

Premiera wideoklipu: 15 grudnia 2020 r. o godz. 12.00 na Facebook i Youtube.

Wybitna muzyka zmarłego w tym roku Krzysztofa Pendereckiego, genialne zdjęcia Łukasza Nyksa w reżyserii Małgorzaty Frymus oraz spiritus movens całego wydarzenia – Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT pod dyrekcją Szymona Wyrzykowskiego. Ten ogromny szczeciński potencjał artystyczny połączyła chęć upamiętnienia dramatycznych wydarzeń Grudnia 70 w Szczecinie. Przy wsparciu Miasta Szczecin powstała unikatowa produkcja – poruszający wideoklip zrealizowany w naznaczonych historią przestrzeniach miasta.

Jest to dla nas bardzo wyjątkowa produkcja, bo nagrana w domach, podczas pandemii COVID-19.

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania na:

Wykonawca

Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

Dyrygent

Szymon Wyrzykowski