"Diamentowy Grant" dla studenta Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej 04.09.2019 08:46

Absolwent Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej naszej Uczelni, Pan mgr inż. Aleksander Albrecht, został laureatem VIII edycji organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego prestiżowego programu "Diamentowy Grant".

Program ten ma na celu wspieranie wybitnie uzdolnionych studentów, prowadzących badania naukowe na wysokim poziomie i posiadających wyróżniający się dorobek naukowy. Projekt mgra inż. Aleksandra Albrechta, absolwenta kierunku nanotechnologia, dotyczy badania przemian fazowych nanokrystalicznych azotków żelaza. Wykonywany będzie w Instytucie Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej, pod opieką naukową dra hab. inż. Dariusza Moszyńskiego.

Warto zaznaczyć, że jest to już drugi "Diamentowy Grant" realizowany w tej jednostce.