Informacje bieżące

Jakie możliwości daje wytwarzanie przyrostowe? Dr inż. Marcin Królikowski gościem specjalnym dyskusji o przyszłości przemysłu 4.0 18.02.2021 15:31

Adiunkt na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT, dr inż. Marcin Królikowski będzie gościem specjalnym kolejnego odcinka dyskusji online z serii ITM_talks. Spotkanie organizowane jest w ramach cyklu debat branżowych zapowiadających targi ITM Industry Europe i 3D Solutions w Poznaniu.

 

Jakie możliwości daje wytwarzanie przyrostowe? Na co pozwala druk 3D i w jakich okolicznościach stosuje się go w przemyśle lotniczym, automotive czy medycznym? Dlaczego Additive Manufacturing uważa się za jeden z filarów przemysłu 4.0 i komu opłaca się inwestycja w tę technologię? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można poznać podczas kolejnego odcinka ITM_talks, który odbędzie się już 23 lutego o godz. 11:00.

Trwa bezpłatna rejestracja: talks.itm-europe.pl.

Tym razem o potencjalne wytwarzania przyrostowego w przemyśle 4.0 porozmawiają przedstawiciele producentów i dostawców usług 3D oraz reprezentant świata nauki.

W spotkaniu wezmą udział:

·         Wiktor Krupiński, Kierownik Działu R&D, VSHAPER,

·         Radomir Ochocki, Dyrektor Zarządzający, IGUS,

·         dr inż. Marcin Królikowski, Adiunkt na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Moderatorem dyskusji będzie dr inż. Krzysztof Walas z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej Politechniki Poznańskiej. Podczas tego odcinka będzie można dowiedzieć się więcej na temat:

  •           nieznanych zalet i możliwości wykorzystania druku 3D w przemyśle,
  •           komu opłaca się inwestycja w drukarkę 3D,
  •           wykorzystania innych materiałów niż tradycyjne w druku 3D,
  •           nieoczywistych branż i sposobów wykorzystania druku 3D,
  •           w jaki sposób można wykorzystać technologię przyrostową w fabrykach.

Dyskusje online z serii ITM_talks stanowią zapowiedź tegorocznych targów ITM Industry Europe,  Modernlog oraz 3D Solutions, które odbędą się na terenie MTP w terminie 31.08-3.09.2021 r. Wydarzeniom będą towarzyszyły branżowe konferencje, w tym pionierski projekt promujący rozwój przemysłu 4.0 Kongres Industry NEXT. The New Reality oraz II edycja Konferencji Smart Warehouse. W tym samym czasie będzie można zwiedzić także ekspozycję targów Subcontracting i Forum Odlewniczego Focast.

W imieniu organizatorów zapraszamy do rejestracji i oglądania debaty na stronie: talks.itm-europe.pl

 

Na zdjęciu prelegenci