Informacje bieżące

Mama naszej koleżanki potrzebuje pomocy. Na Facebooku powstała specjalna grupa wsparcia 17.07.2020 12:14

Marzę o tym, aby kiedyś zabrać Mamcię na wspólną wędrówkę po górskich szlakach – napisała w przejmującym apelu o pomoc Angelika Łysiak, która na co dzień pracuje w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

 

Pani Hania – mama Angeliki od 2011 roku choruje na złośliwego raka kobiecych narządów rodnych. 4 lata temu nastąpił nawrót choroby. Pani Hania przeszła wiele kosztownych operacji i badań. Niestety ogólnodostępne możliwości leczenia jedynie spowalniają rozwój nowotworu i wyniszczają jej organizm.

Całkiem niedawno pojawiło się światełko w tunelu. Po konsultacji ze specjalistą wysokiej klasy okazało się, że jest szansa na przeprowadzenie badań klinicznych połączonych z immunoterapią, która w przypadku pani Hani nie jest refundowana. Koszty leczenia są ogromne i zdecydowanie przekraczają możliwości finansowe rodziny.

Jeśli możesz, pomóż mi zebrać środki na leczenie mojej Mamy – napisała na stronie zbiórki Angelika.

Mama ma jeszcze tyle planów! Przed Nią niejedne rodzinne święta, godziny rozmów z kilkuletnią wnuczką mieszkającą na co dzień z dala od Dziadków, która dzwoni niemal każdego dnia, żeby posłuchać bajek opowiadanych przez ukochaną Babcię. Może nawet nauka języka angielskiego, którą wnusia ciągle zapowiada. Do tego przyszły ślub młodszej z córek, którego nie może się doczekać. Kolejny (i kolejny, i kolejny…) rok spędzony w ogrodzie, Jej własnym „niebie na ziemi”, a potem - niezliczone ilości smakołyków serwowanych całej rodzinie i bliskim znajomym, wspólnie z kochającym, niestety również schorowanym Mężem… I to nie wszystko!

Bardzo chciałabym dać mojej Mamci realną szansę na spełnienie tych i wielu innych planów, ale bez Twojej pomocy nie będzie to możliwe. Pomimo Jej ogromnej woli walki i mojej determinacji. Jeśli jednak dostanie szansę, na pewno wykorzysta ją w 100%. Dla siebie, dla nas, a teraz – także dla Ciebie. To musi się udać! W imieniu Mamy z góry serdecznie dziękuję za wszelkie wsparcie.

Co możesz zrobić, żeby pomóc?

Na stronie pomagam.pl pomagam.pl/mamahania zorganizowano zbiórkę, gdzie możesz wpłacić dowolną kwotę. Do tej pory zebrano 29 tys. złotych. Do finału zbiórki brakuje jeszcze 120 tys. Na Facebooku powstała również specjalna grupa – Licytujemy dla Mamci! www.facebook.com/groups/2595607727417589, do której możesz dołączyć w każdej chwili i wziąć udział w licytacji.

Nie ma na co czekać! Liczy się każdy dzień.

Na zdjęciu Angelika Łysiak z mamą Hanią